Skromne i cenne zwycięstwo Francji

90 minut Varane’a

Francja pokonała na wyjeździe Bułgarię 1:0 i jest już pewna przynajmniej udziału w barażach. Zwycięstwo zapewniła jej bramka Matuidiego na samym początku. Trójkolorowi grali również o odzyskanie pozycji lidera, na którą kilka godzin wcześniej wskoczyła Szwecja po ograniu Luksemburga 8:0, i udało im się to. Bułgaria natomiast walczyła o zachowanie jakichkolwiek szans na drugie miejsce w grupie. Porażka sprawia, że tej reprezentacji na mundialu w Rosji nie zobaczymy. Cały mecz w barwach Francji rozegrał Varane.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla Trójkolorowych. Matuidi już 3. minucie trafił do siatki z ostrego kąta po podaniu Griezmanna. Bardzo szybko zdobyty gol podziałał motywująco na Francuzów, którzy szukali możliwości podwyższenia prowadzenia. Swoje szanse miał Griezmann, ale nie zdołał pokonać Płamena. Bułgarzy zdołali przetrwać napór i z czasem też zaczęli dochodzić do głosu. Próbowali między innymi Nedelew i Kostadinow, lecz bez powodzenia. Na przerwę oba zespołu schodziły przy prowadzeniu Francuzów.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, ale Lloris zachował czyste konto. Z czasem Francuzi przejęli kontrolę, lecz nie potrafili przeprowadzić składnej akcji. W drugiej połowie żadna z drużyn nie oddała ani jednego celnego strzału. Trójkolorowi utrzymali korzystny wynik do końca i to się dla nich liczy. Nie zostawili po sobie dobrego wrażenia, ale nie o to dzisiaj chodziło. Teraz celem będzie utrzymanie pierwszego miejsca. W ostatniej kolejce Francja u siebie podejmie Białoruś.

Bułgaria – Francja 0:1 (0:1)
0:1 Blaise Matuidi 3’ (asysta: Antoine Griezmann)

Bułgaria: Iliew Płamen, Petyr Zanew, Wasił Bożikow, Nikołaj Bodurow, Strachił Popow, Simeon Sławczew, Georgi Kostadinow, Todor Nedelew, Stanisław Manolew (Iwajło Dimitrow 87’), Spas Delew, Andrej Galabinow (Bożidar Krajew 48’).

Francja: Hugo Lloris, Djibril Sidibé, Raphaël Varane, Samuel Umtiti, Lucas Digne, N’Golo Kanté (Adrien Rabiot 34’), Corentin Tolisso, Blaise Matuidi, Alexandre Lacazette (Dimitri Payet 76’), Antoine Griezmann, Kylian Mbappé (Olivier Giroud 84’).