Menu
/ as.com, marca.com

Sánchez Flores: Nie możemy nawet na chwilę przymknąć oczu

Wypowiedzi trenera Espanyolu

Quique Sánchez Flores pojawił się na konferencji prasowej przed meczem z Realem Madryt. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Espanyolu.

– Porażka na Camp Nou? Nigdy nie masz dwóch takich samych rywali. Mecze wymyślasz na podstawie tego, co posiadasz ty, a nie rywal. Możesz zmieniać swoje zamysły. My jednak nie czujemy, że odkryliśmy tu coś nowego. Chcemy odzyskać najlepsze zachowania z poprzedniego sezonu, trzeba utrzymać taką grę. Były mecze, gdzie Baptistao był na boku, wystawialiśmy czterech atakujących i nasza ofensywna była pewna. Znowu mamy atak.

– Gra Realu nie zmienia się. Jeśli można coś teraz u nich wyróżnić, to fakt, że znaleźli równowagę. To wszystko utrudnia.

– Wiem, jak działa Bernabéu i ta ekipa. Próbuję przekazać ekipie, żeby nie byli za pewni siebie, żeby utrzymywali pewien rygor, żeby nie przespali jakiejś akcji, by była ta koncentracja. Nie możemy nawet na chwilę przymknąć oczu. Mamy być silni, a nasze szanse na pewno przyjdą. Czytałem wypowiedzi naszych graczy i wszystkie były bardzo pozytywne. To dobry teren na pokazanie, że jesteśmy godnymi rywalami. Zawsze chcemy być konkurencyjni, to nasze główne pragnienie.

– Skuteczność Realu? W futbolu pewne debaty idą do góry, a pewne opadają. Zależy kto na co naciska. Wokół Realu naciska się na wszystko. Ja rozumiem to tak, że najtrudniej nie jest strzelić bramkę, ale generować okazje, a oni są pod tym względem na samym szczycie. Naszym największym wysiłkiem będzie staranie się, by mieli jak najmniej okazji. Ich zdolności bramkowe pozostają takie same, mają nienasyconych atakujących, którzy myślą tylko o kolejnych golach.

– Wyniki w Madrycie? Są wyniki, które oddają rozwój boiskowych wydarzeń, ale są też takie, które go nie pokazują. Rok temu przegraliśmy, bo się rozkojarzyliśmy, ale ciągle to była za wysoka porażka. W takim starciu możesz mieć kilka celów. Pierwszy to wygrana, drugi remis, a trzeci to honorowa porażka.

– Brak Bale'a? Napotykamy Real młodych chłopaków, którzy reprezentują ich szkolenie, którzy pokazują energię, tę grę kombinacyjną, którzy wnoszą coś innego... Z tym się jutro zmierzymy.

– Wpis Piqué? Jestem całkowicie poza tymi portalami społecznościowymi, nie mam pojęcia, co się dzieje. Moja głowa jest dzięki temu zdrowsza. Nie czytam, nie słucham, nie mam opinii. Referendum? Niech zwycięży najzdrowszy z rozsądków.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.