Katastrofa lotnicza w Medellínie i osiągnięcia Leo Messiego to główne tematy na środowych okładkach najważniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

„Żegnajcie, mistrzowie” – wstrząs po katastrofie lotnicznej brazylijskiego klubu Chapecoense, który leciał do Kolumbii na finał Pucharu Południowoamerykańskiego. 71 ofiar śmiertelnych i 6 ocalałaych. Atlético Nacional chce, by tytuł przyznano Chapecoense. Wśród zmarłych znalazł się były piłkarz Atlético Madryt, Cléber Santana.
Bale myśli już o Lidze Mistrzów, bo wczoraj przeszedł pomyślnie operację w Londynie.

„Minuta ciszy” – nowa katastrofa lotnicza doprowadziła do łez piłkarski świat. Brazylijski klub leciał do Medellínu na finał Pucharu Południowoamerykańskiego. Zginęło 71 osób, a 6 ocalało, w tym 3 piłkarzy.
Enzo Zidane, Ødegaard i Tejero powołani na mecz z Culturalem. Simeone stawia na zasłużonych i wychowanków. W składzie Barçy ma znaleźć się sześciu piłkarzy, których kupiono latem.

„Spustoszenie” – tytułuje po portugalsku swoją okładkę Mundo Deportivo i poświęca ją tragedii Chapecoense. Ich samolot rozbił się w drodze na finał Pucharu Południowoamerykańskiego. 71 ofiar śmiertelnych i 6 ocalałych w katastrofie w Medellínie. Atlético Nacional prosi, by tytuł przyznano pokrzywdzonemu klubowi. Drużyny z ligi brazylijskiej oferują swoich piłkarzy Chapecoense za darmo i chcą, by klub nie mógł przez trzy sezony spaść z ligi. Piłkarski świat jest w szoku.
Rexach, Víctor Muńoz, Carrasco, Salinas i Migueli oceniają zbliżający się Klasyk i przedstawiają klucze do zwycięstwa. Na 18 grudnia zaplanowano nadzwyczajne posiedzenie socios Barcelony. Valencia, Eibar i Betis wypracowały sobie przewagę na wyjeździe, a Espanyol zremisował z Alcorcónem. Barça pozyskała Renfroe'a.

„Król Klasyku” – z 21 golami w 32 meczach Messi jest najlepszym strzelcem w starciach między Barceloną a Realem. W Madrycie obawiają się spektakularnej passy w zdobywaniu bramek, którą notuje Leo. Dziś test w Pucharze Króla dla Umtitiego. Koszykarska drużyna Barçy doszła do porozumienia z Alexem Renfroem.
„Dramat” – katastrofa samolotu Chapecoense. Członkowie brazylijskiej drużyny wśród 71 zmarłych i 6 ocalałych w tragedii, która poruszyła cały piłkarski świat.
Komentarze (42)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się