Podpisałeś kontrakt. Jesteś z tego powodu szczęśliwy?
- Tak, bardzo się cieszę i mam nadzieję, że wyjdzie to na dobre i mi i klubowi.
Parę dni temu powiedziałeś, że jest zupełna cisza. Tymczasem trochę później wszystko się zmieniło. Co się stało?
- Powiedziałem również, że gra nie jest skończona dopóki nie usłyszy się gwizdka. Ta zasada sprawdza się również tutaj i zmiany zachodzą galaktycznie szybko.
Jakie fakty zadecydowały o odnowieniu kontraktu?
- Złożyło się na to kilka rzeczy. Myślę, że kluczem był fakt, że spędziłem tutaj już 5 lat. Uważam również, że fundamentem byli ludzie, którzy zadawali mi wsparcie w każdej minucie mojej gry, tak samo jak pozytywne ustosunkowanie prezydenta. Więc tak jak wspomniałem było kilka rzeczy. Ważnym czynnikiem również było zdanie trenera i dyrektora sportowego.
Miałeś ofertę z Barcelony?
- Nie. Mogę tylko powiedzieć, że Manchester miał takie intencje.
Czy widzisz siebie poza Realem Madryt?
- Nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć. Było kilka alternatyw, jednak pozostały mi 4 miesiące do namysłu. Staram się myśleć tylko o następnym meczu. Myślisz o ofertach i je analizujesz, ale w moim przypadku tylko na tym się skończyło.
Chciałbyś dożyć piłkarskiej emerytury w Madrycie?
- Mam taką nadzieję. Poza tym nie tylko ja tak myślę. Sądzę, że kilku innych piłkarzy również o tym marzy, a dzięki temu będziemy mogli dalej wygrywać.
Czego oczekujesz?
- Chciałbym podwyższyć poziom mojej gry i klubu oraz dawać fanom jeszcze więcej radości.
Jak znosisz wiedzę, że możesz nie zawsze grać?
- To nie jest tak. Zawsze można zdobyć jakieś tytuły, grać, kiedy mecz już jest rozpoczęty. Zawsze mówiłem, że wielki klub nie może grac jedną jedenastką. Trzeba mieć skład wielkości 15, 18 a nawet 20 graczy zdolnych do gry, kiedy inni potrzebują chwili spokoju. W przeciwnym razie jest trudno o jakiekolwiek trofea [czyżby aluzja do Barcelony? - przyp. Ufix].
Na treningu koledzy ci gratulowali.
- Jesteśmy dla siebie drugą rodziną i stwarzamy niesamowitą atmosferę w drużynie. Wysłuchałem już wiele ich rad i uspokojeń na temat mojego kontaktu i za to bardzo im dziękuję.
Solari o kontrakcie
-Chcę się "zestarzeć" w klubie
REKLAMA
Komentarze (10)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się