Menu
/ as.com

Laso: Musimy poprawić naszą grę

Przedmeczowa wypowiedź trenera

Pablo Laso spotkał się z dziennikarzami po wtorkowym treningu i udzielił wypowiedzi na temat najbliższego starcia w EuroLidze, przeciwko Panathinaikosowi. Trener podkreślił nie raz, że zespół czeka jeszcze wiele pracy.

– Jesteśmy pogrążeni w serii meczów. Wiedzieliśmy, że będzie wymagająca, z pięcioma spotkaniami w dziewięć dni. Zaczęło się w Moskwie, potem Tenerife, Panathinaikos, Barcelona i Gran Canaria. Wygląda to wymagająco pod względem fizycznym. Każdy mecz jest istotny: jeżeli wygralibyśmy w Moskwie, bylibyśmy liderami w EuroLidze; pokonaliśmy Tenerife i jesteśmy liderami ACB – powiedział Laso.

– Drużyna rywalizuje na dobrym poziomie, ale odnoszę wrażenie, że musimy kontynuować rozwój. Wiemy, że nie należy myśleć za dużo o tym, co przed nami. Musimy się skoncentrować tylko na Panathinaikosie, który dokonał zmian w składzie i ściągnął zawodników doświadczonych w EuroLidze.

– Ioannis i K. C. to zawodnicy, którzy zostali z nami mistrzami Europy. Mają jeszcze Singletona, Gista, Calathesa. Tworzą drużynę grającą na bardzo wysokim poziomie, ale mieli na początku kłopoty z kontuzjami. Zmienili trenera, teraz jest nim Xavi. Wiemy, że to bardzo trudny rywal.

– Trudno trenerowi przybywać do klubu po rozpoczęciu sezonu, ponieważ zastajesz zespół, do którego musisz się szybko przyzwyczaić, a on do ciebie. Nie mam wątpliwości, że Xavi odniesie duży sukces w Panathinaikosie i stopniowo będzie widać jego rękę.

– Popełniliśmy wiele błędów przeciwko Barcelonie i CSKA, ale także przeciwko Tenerife. Krok po kroku staramy się nad nimi pracować. Nie myślę za dużo o tych błędach, ponieważ popełniliśmy ich więcej przeciwko Saragossie.

– Xavi i ja mierzyliśmy się wielokrotnie w Hiszpanii i w Europie. Bardzo szanuję Xaviego jako trenera, jego osiągnięcia z Barceloną są bardzo trudne do wyrównania. Nie jestem zaskoczony, że szybko uzyskał w Panathinaikosie drużynę na poziomie. Spotkanie z nim będzie wyjątkowe. Oczywiście, łączą nas jakieś anegdoty, ale jak zawsze, kiedy zacznie się mecz, starasz się tylko o zwycięstwo.

– Musimy poprawić się we wszystkim. Jeżeli chodzi o defensywę, są rzeczy, które wykonujemy lepiej, ale są inne, w których cierpimy bardziej i które musimy poprawić. Mówimy zawsze o zbiórkach, ponieważ są bardzo ważne w temacie posiadania piłki. Jeżeli chodzi o atak, mamy akcje typu „jeden na jednego”, w których musimy być solidni. Musimy być bardziej agresywni.

– Nie martwi mnie szczególnie druga kwarta z Moskwy. Mogłem być zadowolony z pozostałych trzech. Przeciwnikiem był zespół zdolny do szybkiego punktowania i właśnie to nas zraniło. Mieliśmy więcej kłopotów ofensywnych niż defensywnych. Nie jestem zadowolony, że wygrali z nami kwartę różnicą dwudziestu punktów.

– Klasyfikacja mówi w tej chwili bardzo mało. Zawsze lepiej jest widzieć się możliwie jak najwyżej, ale nie rozegraliśmy jeszcze choćby jednej trzeciej rozgrywek. Teraz trzeba się tylko poprawić. Jesteśmy liderami ACB i nie jestem zadowolony, ponieważ musimy poprawić naszą grę.

– Wszyscy mają się dobrze. Dzisiaj trenowaliśmy w komplecie, zawodnicy zakończyli sesję bez żadnego kłopotu, więc liczę na wszystkich czternastu. Zadecyduję tuż przed meczem.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!