Frédéric Hermel to korespondent dziennika L'Équipe i radia RMC w Hiszpanii. Francuz współpracuje z dziennikiem AS oraz telewizją La Sexta, regularnie odwiedza też nocny program Chiringuito. Każde pytanie na konferencjach prasowych Zidane'a podpisane przez nas „[L'Équipe; pytanie po francusku]” zadaje właśnie on. Hermel tym razem w swojej sekcji opisał nastawienie Zidane'a na najbliższe dni i przygotowania do finału Ligi Mistrzów.
Zizou od początku wiedział, czego chce od drużyny pod względem fizycznym, taktycznym i psychologicznym, ale największy nacisk w pierwszych tygodniach położył na przygotowanie fizyczne, które miało pozwolić ekipie podejść do końcówki sezonu w odpowiedniej dyspozycji. To zadziałało, ale teraz Francuz ma postawić na coś innego. Trener Królewskich zdaje sobie sprawę, że finał będzie prawdziwą wojną i chce przygotować zawodników na dosłowne męki. W najbliższych dniach szkoleniowiec ma postawić na intensywność i przesłanie dotyczące zaangażowania.
Zidane ma uważać, że kluczem do tego finału będzie umiejętność wycierpienia każdej minuty i bronienie w jedenastu. Takie będzie nastawienie na najbliższych treningach. Całego tego ducha wzmaga także wyznaczony arbiter. Mark Clattenburg daje zawodnikom grać i nie gwiżdże za wielu fauli, co raczej faworyzuje styl gry Rojiblancos.
Zidane przygotuje zawodników na męki
AS o podejściu Francuza do finału
REKLAMA
Czytaj kolejne newsy bez przeklikiwania
Jako Socio korzystasz z widoku Aktualności+, w którym kolejne artykuły wyświetlają się w całości, jeden pod drugim. Wystarczy przewijać.
- Aktualności+
- Bez reklam
- Priorytetowy support
Zobacz Aktualności+
od 12,50 zł /mies.przy płatności rocznej
Komentarze (8)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj sięSocio RealMadryt.pl
Zanim odpowiesz, sprawdź wcześniejsze komentarze
Jako Socio możesz przeglądać publiczną historię komentarzy użytkowników i lepiej wiedzieć, z kim oraz o czym dyskutujesz.