W meczu 11. kolejki Primera División na Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán zmierzą się drużyny Sevilli i Realu Madryt. Arbitrem tego spotkania będzie José Luis González González, wybrany przez RFEF najlepszym sędzią La Liga w sezonie 2014/15. To jego drugie wyróżnienie od federacji, poprzednie otrzymał w 2009 roku za pracę w Segunda División. W tym samym czasie został też nominowany do występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Bieżący sezon rozpoczął od sędziowania starcia o Superpuchar Hiszpanii między Athletikiem Bilbao i Barceloną. W tym spotkaniu, zakończonym wynikiem 4:0, pokazał aż 10 żółtych kartek. W ramach obecnych rozgrywek Primera División pełnił rolę pierwszego arbitra w pięciu meczach. Wśród nich znalazł się bezbramkowy remis Realu Madryt z Málagą, podczas którego González González ukarał upomnieniem ośmiu piłkarzy – po czterech z każdego zespołu. Dodatkowo bezpośrednią czerwoną kartkę za uderzenie Marcelo łokciem ujrzał Amrabat. Kibice Królewskich na pewno pamiętają też spalonego-widmo Modricia, po którym padła bramka mogąca dać Realowi wygraną.
González González na mecz z Sevillą
Kto poprowadzi starcie na Ramón Sánchez-Pizjuán?
REKLAMA
Komentarze (0)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się