Menu
mdramski / PAP / wislakrakow.com

Rośnie zainteresowanie meczem z Realem

Meczem Wisły Kraków z Realem Madryt w rundzie eliminacyjnej Ligi...

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Meczem Wisły Kraków z Realem Madryt w rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów wzbudził olbrzymie zainteresowanie. Zaledwie rozpoczęto sprzedaż biletów, a już na stronach internetowych oferuje się je po cenie wyższej o 100 procent. Akredytowało się już ponad 200 dziennikarzy krajowych.
Niektóre media zapowiadały nawet przyjazd na to spotkanie przedstawicieli najwyższych władz państwowych, jednak przyjazd na pojedynek Wisły ze słynnym Realem zapowiedział jak dotychczas tylko wicepremier Jerzy Hausner. Nie pojawi się też w Krakowie prezes PZPN - Michał Listkiewicz, który jest na urlopie.
- Zapowiada się natomiast prawdziwy zlot dziennikarzy - powiedział rzecznik prasowy Wisły, Jarosław Krzoska. - Otrzymałem do tej pory blisko dwieście wniosków akredytacyjnych i to tylko z kraju. Kolejne nadejdą zapewne w piątek, w ostatnim dniu przyjmowania zgłoszeń akredytacyjnych. Czekam jeszcze na wnioski z Hiszpanii oraz od innych zagranicznych dziennikarzy. Przewiduję spore trudności z pomieszczeniem na trybunach tak dużej liczby żurnalistów.
Gwiazdy Realu przylatują do Krakowa czarterowym samolotem we wtorek, 10 sierpnia, około godziny 13. Oficjalny trening przeprowadzą na stadionie przy ulicy Reymonta w tym samym dniu, o 19.00. Pół godziny wcześniej odbędzie się konferencja prasowa z trenerem Realu. Hiszpanie odlatują do kraju w środę zaraz po meczu, który rozpocznie się o godz 20.45. Ustalono już dokładny termin rewanżu w Madrycie - 25 sierpnia o godz. 21.30.
Nie wiadomo dokładnie ilu kibiców z Madrytu przyjedzie do Krakowa. Wisła przekazała Realowi 520 biletów. Nie jest jednak pewne, czy wszystkie znajdą nabywców.
- Mecz z Realem traktujemy jako spotkanie podwyższonego ryzyka i dlatego zwiększymy liczbę ochroniarzy do trzystu pięćdziesięciu - zapewnił dyrektor Wisły, Marek Gorączko. - W bramach wejściowych kibice będą dokładnie kontrolowani. Będziemy przy pomocy specjalnych aparatów sprawdzać także autentyczność biletów. Obawiamy się bowiem, że mogą pojawić się fałszywe karty wstępu. Kibiców przestrzegamy przed kupowaniem biletów od przygodnych osób.
W czwartek rozpoczęła się przedsprzedaż biletów na mecz z Realem. Na razie mogą je kupić tylko ci, którzy posiadają karnety na mecze ligowe. W ciągu dwóch godzin sprzedano 200 biletów na sektor A i B, a w internecie już pojawiły się ogłoszenia o ich odsprzedaży. Ceny czarnorynkowe - 500 i 600 zł, a więc dwa razy wyższe niż w kasach. Przedsprzedaż potrawa do niedzieli.
Mecz z Realem przyćmił sobotnie spotkanie ligowe Wisły z Polonią Warszawa. Na ten mecz zapowiedzieli przylot obserwatorzy z Madrytu. Piłkarze Wisły w czwartek przeprowadzili trening w godzinach przedpołudniowych. Po południu mieli wolne. W piątek będą trenować w godzinach popołudniowych.
- Przygotowania do meczu z Realem będą takie same, jak do innych spotkań - powiedział trener Wisły, Henryk Kasperczak. - Po co coś zmieniać, jeśli wszystko idzie dobrze. W meczu z Polonią nie będę już oszczędzał najlepszych zawodników, jak to zrobiłem w środowym meczu z WIT Georgia. W sobotę zagrają najlepsi. Teraz myślami jesteśmy przy meczu z Polonią. Po nim będziemy myśleć już tylko o Realu.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!