Menu
Ksabi / realmadrid.com

James: Mam nadzieję, że dam dużo radości madridismo

Pierwszy wywiad Kolumbijczyka dla <i>Realmadrid TV</i>

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Po intensywnym i pełnym wrażeń dniu jako nowy zawodnik madryckiej drużyny, James Rodríguez udzielił wywiadu dla klubowej telewizji Realmadrid TV, w którym wyznał, że jest "bardzo szczęśliwy. To coś, czego chciałem od zawsze. Mam nadzieję, że dam dużo radości madridismo".

Powiedziałeś, że twoim marzeniem była gra w Realu Madryt i teraz je spełniłeś. Jak się z tym czujesz?
Zawsze chciałem być w tym klubie i mam nadzieję, że będę tu szczęśliwy przez wiele lat i pomogę klubowi zdobyć dużo więcej tytułów.

Przychodzisz po tym, jak razem z reprezentacją osiągnąłeś historyczne miejsce na Mundialu, zdobyłeś najładniejszą bramkę i Złotego Buta. To były wyjątkowe dni dla ciebie...
Ostatni miesiąc był bardzo dobry. Zawsze chciałem tu być i Real był mną zainteresowany, a ja zrobiłem wszystko, by być tutaj. Jestem szczęśliwy, ponieważ to jest coś, czego zawsze chciałem i pragnąłem.

Przeżyłeś swój pierwszy raz na Bernabéu, otoczony przez Kolumbijczyków i madridistas. Jak się czułeś?
To wyjątkowe uczucie, dzień, którego nigdy nie zapomnę. To wspomnienie, o którym zawsze będę pamiętał i mam nadzieję, że dam dużo radości kibicom Realu.

Gdy schodziłeś po schodach do loży honorowej, co poczułeś, gdy słyszałeś, że Bernabéu skanduje twoje imię?
Byłem bardzo szczęśliwy, ponieważ to jest coś, czego zawsze chciałem. Od czasu, gdy byłem małym chłopcem, chciałem być na tym wielkim, historycznym stadionie. Jest olbrzymi i mam nadzieję, że zagram tutaj wiele spotkań.

Wspierałeś drużynę w drodze po Décimę.
Miałem okazję być z drużyną. Ten klub ma historię i zawsze zdobywa tytuły. Myślę, że jestem gotowy na takie wyzwanie i mam nadzieję, że dam dużo radości.

Twoja rodzina również bardzo kibicuje Realowi.
Tak. Zawsze mu kibicowali, a teraz jeszcze bardziej. Z pewnością cała Kolumbia będzie teraz jeszcze bardziej kibicować Realowi.

Podziwiasz Cristiano Ronaldo.
Bardzo go podziwiam, tak, jak resztę drużyny. To wielkie gwiazdy i bycie obok takich świetnych zawodników to dla mnie przyjemność. Mam nadzieję, że razem zdobędziemy wiele tytułów; to jest to, czego wszyscy chcemy.

Jak byś się opisał i co możesz wnieść do Realu Madryt?
Mogę wnieść gole, podania i grę. Jestem tylko kolejnym zawodnikiem i chcę pomóc Realowi wygrywać, jak również zdobywać trofea.

Kolumbia to kraj, w którym jest najwięcej szkół, założonych przez Fundację Realu Madryt. Jakie odczucie będzie w twoim kraju odnośnie tego, iż Kolumbijczyk będzie tutaj występował?
Zawsze kibicowałem tej drużynie i teraz będę tu, by wspierać Real jeszcze bardziej. Z pewnością 45 milionów Kolumbijczyków będzie madridistami.

Alfredo Di Stéfano był ważną postacią w Realu Madryt i w twoim kraju.
W Kolumbii był wyjątkową osobą, tak, jak tutaj. Tworzył historię tutaj i tam. Jest wielki i nigdy o nim nie zapomnimy.

Podejmujesz wyzwanie noszenia "dziesiątki" na koszulce Realu Madryt.
Zawsze lubiłem wyzwania i wygrywać, i jestem w idealnym klubie, by wiele osiągnąć. Mam ambicję, by wygrywać i to się nigdy nie zmieni.

Podpisałeś swój kontrakt w sali konferencyjnej i zobaczyłeś dziesięć Pucharów Europy oraz trofeum dla Najlepszego Klubu XX-wieku.
Wiedziałem, że ten klub ma historię i presję wygrywania, a gdy zobaczyłem wszystkie te trofea, poczułem, że to jest idealny klub do zdobywania trofeów. Jestem tu by pomóc i by zdobyć więcej tytułów.

Kibice już oczekują Undécimy.
To normalne, ponieważ jesteśmy klubem, który zawsze chce wygrywać. Mam nadzieję, że w tym roku możemy ją zdobyć, jak również ligę i Puchar Króla. Wszystko.

Co poczułeś, gdy po raz pierwszy założyłeś koszulkę Realu Madryt?
To wyjątkowe uczucie, którego nigdy nie zapomnę. Zawsze marzyłem o tym, że tu będę i myślę, że na tym się nie kończy, marzenie trwa dalej. Chcę zdobywać tytuły i wiele osiągnąć w Realu.

Masz chęci, by spotkać się z kolegami z drużyny...
Jestem niespokojny i chcę, by był już pierwszy dzień sierpnia, by trenować, być lepszym każdego dnia i zdobyć miejsce w drużynie.

Wiadomość dla madridismo.
Od momentu, gdy tu przybyłem, zachęcaliście mnie i życzyliście mi szczęścia oraz sukcesów. Doceniam wasze wsparcie, ponieważ jesteście ważnym elementem układanki.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!