Menu
/ RealMadryt.pl

Raúl w rozmowie z RealMadryt.pl

Były kapitan udzielił w Doha obszernego wywiadu naszej stronie– Dziękuję kibicom z Polski za wszystkie lata, w ciągu których mnie wspierali. Wiem, że mam tam wielu sympatyków i dziękuję im za ciepło, jakie mi okazują. Na pewno z wieloma z nich jeszcze nieraz będę miał okazję się spotkać, tak jak dziś mam przyjemność rozmawiać z tobą – takimi słowami zakończył rozmowę z RealMadrid.pl Raúl, który w tym tygodniu udzielił w stolicy Kataru wywiadu dla naszej strony.

Uśmiechnięty od ucha do ucha były kapitan Królewskich odpowiedział nam na długą serię pytań, m.in. podsumowujących upływające w tym roku 20 lat od dnia jego debiutu w pierwszej drużynie Realu Madryt. – Najwięcej znaczących rzeczy wydarzyło się podczas pierwszego roku. Najważniejszą osobą był dla mnie Jorge Valdano, który pozwolił, abym zadebiutował i grał w pierwszym zespole. Ważny był też pierwszy gol, którego strzeliłem przeciw Atlético Madryt. To było marzenie, móc wykrzyknąć „Gol!” na Santiago Bernabéu, i to przeciw Atleti, które było moją poprzednią drużyną. Trzecią najważniejszą rzeczą, która wydarzyła się w tym samym roku była wygrana liga. Miałem 17 lat i do tej pory pamiętam, jak świętowaliśmy, a ja po raz pierwszy pojechałem na Cibeles. To było coś wyjątkowego i wzruszającego, i do tej pory to wspominam – powiedział Raúl.

Kapitan katarskiego Al Sadd opowiedział nam także o swojej obecnej sytuacji na Półwyspie Arabskim, gdzie nie tylko gra, lecz i uczy gry w piłkę w katarskiej Aspire Sports Academy. – Katar bardzo zaangażował się w ostatnich latach w sport i edukację. Prawie 24 godziny na dobę żyję tutaj piłką, kształceniem najmłodszych. (…) Katar jest krajem, który mocno idzie naprzód, ale wciąż potrzebuje pewnych walorów, pomysłów, jakiegoś punktu odniesienia, dlatego staram się pomóc. Są tu dobrzy zawodnicy, ale brakuje kogoś, kogo dzieci mogłyby brać za przykład – zauważył Hiszpan.Raúl zdradził też, jak może wyglądać jego najbliższa przyszłość. – Kończę kontrakt w czerwcu tego roku i wciąż muszę zdecydować, czy będę dalej grał, czy nie. (…) Póki co sam jeszcze tego nie wiem, taka jest prawda. Powiedziałbym ci, że tak, to mój ostatni sezon, ale z drugiej strony myślę, że chciałbym pograć jeszcze przez kolejny rok.

Nie od dziś wiadomo, że jedną z możliwości jest zakończenie kariery przez Raula w USA. Czy fakt, iż w przyszłym sezonie za ocean wybiera się Puyol zwiększył prawdopodobieństwo, że zrobi to i były kapitan Realu Madryt? – Stany Zjednoczone to jedna z opcji, ale są też inne. Mam jeszcze rok kontraktu z Aspire Sports Academy, więc być może zostanę przez jeszcze jeden rok w Katarze – dodał Raúl.

Pełna rozmowa pojawi się na łamach naszej strony w ciągu najbliższych dni. Wywiadu w wersji audio będzie można również posłuchać w sobotę 29 marca w Radiu Gdańsk, w programie „Z boisk i stadionów”, pomiędzy godz. 17:00 a 20:00 (na Pomorzu 103,7 FM, na żywo także na www.radiogdansk.pl). Jutro zaś, w okolicach 17:30, porozmawiamy o okolicznościach rozmowy. Zapraszamy!

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!