Menu
/ RealMadryt.pl

RealMadryt.pl w Turynie: Przegląd prasy

Co o meczu piszą we włoskich gazetach?

Jak zawsze przy okazji wielkich meczów, RealMadrid.pl stara się być jak najbliżej wydarzeń. Tak jest i tym razem, gdy Królewscy zmierzą się na wyjeździe z Juventusem. Turyn powitał dzisiaj piłkarzy i kibiców piękną, słoneczną pogodą. Co o meczu piszą włoskie gazety? Będąc przyzwyczajonym do hiszpańskiej prasy, trzeba przyznać, że Włosi wypadają słabo. Poświęcają meczowi tylko kilka stron i nie są zbyt pomysłowi w wymyślaniu szczególnych grafik czy artykułów.

Corriere dello Sport:
Co ciekawe, ta gazeta nie poświęca dzisiejszemu starciu głównego miejsca na okładce. Przypadło ono Maldiniemu i słowom Barbary, córki Berlusconiego. Dla Królewskich i Starej Damy poświęcono niewielki pasek na górze strony z wizerunkami Téveza, Cristiano i tytułem: „Juve-Real, straszny Téves wyzywa Ronaldo”. Jednak już początkowe strony okupuje mecz Ligi Mistrzów. Na pierwszy ogień poszli napastnicy obu klubów, Tévez i Ronaldo. Porównano ich statystyki. Później włoscy dziennikarze zestawili ze sobą trenerów i ich wypowiedzi z konferencji prasowej.

Przewidywane składy:
Juventus:Buffon, Asamoah, Bonucci, Barzagli, Cáceres, Vidal, Pirlo, Pogba, Marchisio, Tévez, Llorente.
Real Madryt: Casillas, Arbeloa, Varane, Pepe, Marcelo, Khedira, Xabi Alonso, Modrić, Bale, Ronaldo, Benzema.

La Gazzetta dello Sport:
Ta gazeta również okładkę poświęca starciu Barbary Berlusconi z ojcem. Jednak i w tym przypadku nieduży pasek poświęcono spotkaniu. „Juve, daj nam królewską noc”. Także w tym przypadku dodano zdjęcia Téveza i Cristiano. W środku, po kilku stronach o rodzinie Berlusconich, znalazła się analiza statystyczna zawodników i tytuł: „Wszystko (albo prawie wszystko) w jedną noc”. Jeśli chodzi o przewidywane składy, to są one niemal takie same jak powyższe. Jedyną różnicą jest obecność Sergio Ramosa w miejsce Pepego. Osobne dwie strony, a właściwie połowę tych stron licząc reklamy, to porównanie Téveza i Ronaldo.

Tuttosport:
Dziennikarze tego periodyku wypadli zdecydowanie najlepiej. W tym przypadku mecz zajął główne miejsce na okładce. „Juve, kolejna taka noc!”, głosi tytuł poparty zdjęciem Pavel Nedvěda uderzającego piłkę w asyście Salgado i Hierro. Na pierwszych stronach przypomniano historyczne starcia obu drużyn z nagłówkiem „Jak pokonać Real…”:
- Real Madryt – Juventus 0:1 (1962 r.)
- Juventus – Real Madryt 1:0 (1986 r.)
- Juventus – Real Madryt 2:0 (1996 r.)
- Juventus – Real Madryt 3:1 (2003 r.)
- Juventus – Real Madryt 2:0 (2005 r.)
- Juventus – Real Madryt 2:1 (2008 r.)

Przy każdym z tych spotkań dodano wywiad z jednym z zawodników uczestniczących w tych pojedynkach. Co ciekawe, trzy ostatnie starcia pamięta Iker Casillas, natomiast w spotkaniu w 2008 r. na prawej obronie zagrał Ramos, a na środku defensywy – Pepe. Kolejne strony poświęcone są kibicom Juventusu, którzy chcą zgotować przywitanie dla Cristiano Ronaldo. Włoscy dziennikarze zapowiadają, że Portugalczyk „zanurzy się w piekle”. My pisaliśmy o tym tutaj. Jeśli chodzi o składy, również nic się nie zmienia, a parę środkowych obrońców Blancos tworzą Varane i Ramos. Na kolejnej stronie znalazł się nagłówek „Llorente, jeszcze raz” i artykuł dotyczący hiszpańskiego napastnika. Porównano także trenerów i ich przedmeczowe wypowiedzi. Ostatni akcent dotyczący spotkania poświęcono pojedynkowi Pogba-Varane. „Sprawa nagrody Golden Boy”, o którą rywalizują obaj zawodnicy.

W dodatku Tuttosport znalazły się przypomnienia starć wielkich piłkarzy w meczach Juventusu z Realem Madryt: Sivori-Di Stéfano, Platini-Butragueńo, Nedvěd-Figo, Del Piero-Raúl. Na koniec mała ciekawostka. Starszy pan przede mną w kiosku również kupił Tuttosport. Dzisiaj dołączano do gazety w prezencie plakat Téveza. Gdy sprzedający zaproponował to, ten pan wybuchł gniewem, zwymyślał Téveza i domagał się plakatu Guarína. W końcu jednak odpuścił i odszedł bez plakatu.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!