Menu
damikor / bernabeudigital.com

Ancelotti: Musimy dać z siebie maksimum

Wywiad dla <i>Gol T</i>

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Tydzień z ważnymi wynikami
– Rozegraliśmy dobry mecz z Málagą, a z Juventusem osiągnęliśmy korzystny rezultat dla klasyfikacji. Sądzę, że atmosfera przed Klasykiem jest dobra, mamy nadzieję, dobrą motywację i spokój. Real Madryt znajduje się w dobrym miejscu.

Problemy z defensywą
– Balans w obronie jest bardzo ważny, problemy z początku sezonu były związane z siłą defensywy. Wszyscy musimy nad tym pracować. Nie sądzę, że problemy te są związane z brakiem Xabiego Alonso. Zawodnicy byli bardziej skoncentrowani na zmianie stylu gry i nie byli dobrze skupieni w obronie. To jedynie problem poświęcenia i uwagi.

Pozycja Illarramendiego
– Najlepszą pozycją dla Illarry jest ta przed dwójką obrońców, pozycja defensywna, ponieważ posiada on wiele jakości. Jest bardzo młodym zawodnikiem, bez ważnego doświadczenia na niwie międzynarodowej, aby grać w Realu Madryt potrzebujesz trochę czasu. Jestem zadowolony z jego występów. W ostatnich spotkaniach graliśmy trójką pomocników, Illarramendi był ustawiony w środku, podczas gdy Khedira i Modrić grali nieco bardziej na zewnątrz. Tak, w tej chwili gra na pozycji Pirlo za czasów gry w Milanie lub na pozycji, na której zwykle grywa Xabi Alonso.

Zmiana pozycji Pirlo
– To było podczas jego pierwszego roku w Milanie, gdy zaczęliśmy grać z dwójką mediapuntów, chcieliśmy mieć zawodnika o wysokiej jakości, który mógłby rozpoczynać grę. Pirlo miał jakość i wszystkie pożądane cechy, aby to robić. Decyzję podjąłem po rozmowie z Pirlo, był bardzo podekscytowany możliwością gry w środku pola. Pierwszy raz zagrał tak w towarzyskim spotkaniu z Juventusem i zrobił wszystko perfekcyjnie.

Porównania Modricia z Pirlo
– Modrić jest innym zawodnikiem. Jest zawodnikiem dużo bardziej mobilnym, ustawianie Modricia na takiej pozycji ogranicza go.

Skład na El Clásico
– Ten mecz jest szczególny. Doświadczenie, odwaga, osobowość, entuzjazm… to istotne czynniki. Kondycja fizyczna również jest ważna i dlatego muszę pomyśleć. Graliśmy w środę, regeneracja jest czymś, co należy wziąć pod uwagę. Podejmę właściwą decyzję przed meczem. Chciałbym wystawić drużynę w dobrej formie.

Rotacje ważną kwestią
– Mniej więcej zadecydowałem, ale mam wątpliwości czy zawodnicy, którzy grali w środę, odpowiednio odpoczęli. Trzeba unikać kontuzji. W tej chwili drużyna czuje się dobrze pod względem kondycyjnym, nie ma kontuzji, co jest bardzo ważne w kontekście całego sezonu. Czeka nas wiele spotkań, dobrze jest mieć całą kadrę w odpowiedniej formie. Dlatego też rotacje są w tym momencie czymś ważnym.

Wątpliwości dotyczące ataku i pomocy
– Mam wątpliwości dotyczące ataku i pomocy. Odnośnie Bale'a, myślę, że jest gotowy na grę od początku w ważnym spotkaniu. Jednocześnie Di María odwala kawał dobrej roboty. Bardzo mi się podoba, ma umiejętności, charakter, dynamikę… wszystko. W tej chwili jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem, moglibyśmy zobaczyć Di Maríę i Bale'a w jednym składzie.

Najlepsi muszą grać razem
– Uważam, że zawodnicy, którzy mają dobrą formę, kondycję, umiejętności – potrzebują grać razem. Niektórzy myślą, że Ronaldo i Bale nie mogą grać razem, ale to nieprawda, ponieważ wielcy zawsze mogą to robić, choć któryś będzie musiał trochę się poświęcić dla dobra drużyny, dla zachowania odpowiedniego balansu.

Cel – zwycięstwa i dobra gra.
– Real Madryt jest drużyną, która chce wygrywać i chce grać dobrze, możemy to zrobić. W tym momencie osiągamy dobre rezultaty, ale gra nie jest tak ładna. Pracujemy nad tym, to nasz cel, będziemy się o to starali w każdym momencie. Chcemy się poprawiać.

O Barcelonie
– Barcelona gra dobry futbol, ma dużo jakości, jasne pomysły i filozofię, której nie zmieniła w ostatnich latach. Jest bardzo niebezpieczną drużyną, ma fantastyczną kontrolę nad piłką. Nie widzę nic nowego w tym roku, przybycie Neymara tylko dodało im jakości.

– Martino radzi sobie bardzo dobrze, widzę zbalansowaną i zmotywowaną drużynę. Nie jest łatwo przyjść do drużyny takiej, jak Barcelona, z jasną tożsamością i utrzymać swoją filozofię gry – coś, czego powinien się trzymać każdy trener.

– Nie myślę o nich, ale o tym, co możemy zrobić na Camp Nou. Musimy dać z siebie maksimum, zagrać z jakością, odwagą, bez myślenia o Barcelonie. To prawda, że gramy z bardzo silną drużyną. To dla nas bardzo dobry test, musimy wykorzystać niesamowitą jakość, jaką posiadamy w kadrze.

Debata dotycząca Moraty i Benzemy
– Morata ma wielki entuzjazm, podekscytowanie. Zaczyna grę w fantastycznej drużynie i jak wszyscy młodzi, jest tym bardzo podekscytowany. Benzema jest inny. Nie przechodzi przez najlepszy moment, ale ma motywację do poprawy, dlatego ma moje zaufanie. Nie jest ważne to, że napastnik nie strzela bramek w każdym spotkaniu. Benzema zaliczył dobry występ z Juventusem, mimo że nie strzelił gola. Kiedy masz Cristiano, nie potrzebujesz regularnych goli od napastnika, ponieważ wiesz, że on da sobie radę. Benzema musi pracować.

Rotacja między Arbeloą i Carvajalem
– Mamy dwóch bocznych obrońców o odmiennych cechach. Carvajal jest bardzo młody, nie ma doświadczenia Arbeloi. Arbeloa zaś nie ma w tym momencie takiej kondycji, jaką posiada Carvajal. Nie sądzę, że jeden jest bardziej ofensywny lub bardziej defensywny od drugiego, chociaż Arbeloa pracuje bardzo dobrze w obronie. Rotacja pozwala mi na ich motywowanie, a także utrzymanie ich w dobrej formie.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!