Menu
/ abc.es

Nacho: Ramos jest moim wzorem

Wywiad z wychowankiem Królewskich

Grałeś u Mourinho, a Ancelotti wierzy w ciebie. Spodziewałeś się powołania do reprezentacji?
Zaskoczyło mnie to. Jednak to znaczy, że Vicente obserwował mnie przez cały ten okres. Widział mnie, gdy grałem u Mourinho. Widział też, że byłem czwartym zawodnikiem z największą liczbą rozegranych minut w czasie okresu przygotowawczego pod wodzą Ancelottiego. Mój debiut w reprezentacji zawdzięczam trzem osobom. Mourinho dał mi minuty, Carlo zaufanie, a Vicente mnie powołał i ściągnął do Realu Madryt, kiedy miałem dziesięć lat.

Opowiedz nam tę historię.
Vicente był odpowiedzialny za szkółkę. Ja grałem w Complutense Alcalá de Henares. Del Bosque otrzymał informacje od Bravo, skauta w Alcali, i nie przestawał dzwonić do mojego ojca. W końcu przeszedłem tam. Teraz umożliwił mi debiut w reprezentacji.

Wychowanek, który gra w Realu Madryt. Sprawiłeś, że marzenie stało się możliwe.
Wiemy, że wychowankowi trudno przebić się w Realu Madryt. Jesteśmy w najlepszej drużynie na świecie, która dokonuje świetnych transferów. Mamy teraz bardzo dobry projekt, z młodymi zawodnikami, z Hiszpanami i wychowankami. To niesamowity sezon. Ja rywalizuję ze znakomitymi środkowymi obrońcami i daję z siebie wszystko.

I otrzymujesz szanse od Ancelottiego.
Dostaję minuty. Z Ancelottim wszystko dobrze wygląda w tym sezonie. Jesteśmy bardzo podekscytowani nowym trenerem i drużyną, którą stworzył. Zobaczymy czy uda nam się zagrać tak wspaniały sezon, jakiego oczekujemy.

Od dziecka marzyłeś o grze w Realu Madryt, zadebiutowałeś w reprezentacji. Jaki jest teraz twój cel?
Moimi marzeniami była gra w Realu Madryt, reprezentacji Hiszpanii, zwycięstwo w Lidze Mistrzów i na mistrzostwach świata. Teraz moim celem jest umocnienie mojej pozycji w Realu Madryt i zdobycie Décimy. To jest nasz wspólny cel.

Co jest najlepsze u Ancelottiego?
Najbardziej nam się podoba, że Ancelotti lubi pracować z piłką. Chce, żebyśmy ją wyprowadzali z obrony. Nam się to podoba.

W Realu Madryt wiele się zmieniło. Odszedł Özil i przyszedł Bale.
Özil jest naszym przyjacielem i odszedł, ponieważ tak zdecydował on i tak postanowił klub. Przyszedł Bale, zawodnik niesamowity, szybki. Pomoże nam w realizacji naszych celów.

Casillas rywalizuje z Valdésem w reprezentacji i z Diego Lópezem w Realu Madryt. Jak sobie radzi z tą sytuacją?
Casillas jest najlepszym bramkarzem na świecie. Już to udowodnił. Real Madryt i Hiszpania zawdzięczają Ikerowi wiele zwycięstw. Víctor również jest znakomity i walczy o miejsce w składzie. Na koniec decyzje podejmuje trener. Teraz Vicente stawia na Ikera i trzeba to uszanować. Myślę, że nawet Víctor mówi, że Casillas jest najlepszy. Z Diego Lópezem sytuacja jest taka sama. Obaj są moimi kolegami w Realu Madryt, a decyzje podejmuje trener.

Kto jest twoim wzorem środkowego obrońcy?
Ramos jest moim wzorem, zawodnikiem, na którym skupiam się w każdym meczu. To, że mam go u swojego boku jest najlepszą rzeczą, jaka mogła mi się przytrafić. Ma charakter, ambicje i walczy za ten klub.

Rywalizujesz także z Pepe i Varane’em.
Pepe trafił tutaj za 30 milionów. Ludzie wątpili w niego, a jego postawa była spektakularna. Udowodnił, że jest znakomitym środkowym obrońcą, szybkim, silnym i agresywnym. Od niego również się uczę. Boom Varane’a nastąpił w poprzednim sezonie. Potrafi grać głową, jest szybki i umie przerywać akcje rywali. Rywalizuję z trójką spośród najlepszych środkowych obrońców na świecie.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!