Morata znowu trafia, Hiszpania w finale!

Czwarty gol z rzędu Álvaro

Hiszpanie pokonali Norwegów 3:0 po golach Rodrigo, Isco i Moraty, dzięki czemu awansowali do finału Mistrzostw Europy U-21. Znowu do siatki trafił Álvaro Morata, który z czterema bramkami na koncie przewodzi klasyfikacji strzelców turnieju.

Młodzi piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego przeważali od początku do końca spotkania, ale pierwszego gola udało im się strzelić dopiero pod koniec pierwszej połowy. W 45. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Rodrigo i wpakował piłkę do siatki. Wcześniej świetnym interwencjami popisywał się Ørjan Håskjold Nyland. Na trzy minuty przed końcem meczu, jego wynik podwyższył Isco, który pięknym strzałem w okienko nie dał najmniejszych szans Nylandowi.

W przeciwieństwie do meczu z Holandią La Furia Rojita zaczęła to spotkanie bez żadnego piłkarza Realu Madryt na placu gry. Po przerwie na boisku pojawił się Álvaro Morata i w doliczonym czasie gry znowu trafił do siatki. Wychowanek Królewskich po indywidualnej akcji zwiódł bramkarza i obrońcę, i z ostrego kąta wpakował piłkę do bramki. Nacho i Dani Carvajal całą potyczkę obserwowali z ławki rezerwowych. W finale Hiszpanie zmierzą się z Włochami lub Holandią, którzy swój mecz zaczną o 20:30.

Hiszpania – Norwegia 3:0 (1:0)
1:0 Rodrigo 45'