Menu
Mateo / RealMadryt.pl

RealMadryt.pl w Madrycie: Cibeles contra Neptuno

Przegląd prasy

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Dzisiaj Real Madryt zagra w finale Pucharu Króla z Atlético i z tej okazji nie mogło zabraknąć relacji RealMadrid.pl prosto z Madrytu. Poranek w stolicy Hiszpanii jest dosyć chłodny, tylko kilka stopni powyżej zera, do tego lekki deszcz. Tradycyjnie na początek przegląd prasy.

Marca:
Graficy tego dziennika nie zawiedli i na okładce można zobaczyć boginię Kybele i Neptuna ściskających się za ręce. W tle widać Santiago Bernabéu. Do tego tytuł „Uścisk bogów”. W środku dosyć ciekawy artykuł o pojedynku Mourinho z Simeone z nagłówkiem „Gra o tron”. Porównano dotychczasowe osiągnięcia obu trenerów, a na środku wyrysowano składy w postaci trybików, które mają odpowiednio działać ze sobą. Nie zabrakło też wypowiedzi Ramosa z konferencji prasowej, ale o tym mogliście przeczytać tutaj. Warto także zwrócić uwagę na artykuł poświęcony Beckhamowi po tytułem „Król Dawid odchodzi”. Jest to krótkie podsumowanie kariery Anglika.

As:
Ten dziennik również nawiązuje do pojedynku Kybele z Neptunem. Na okładce znalazł się puchar, który zgarnie zwycięzca. W środku oczywiście przewidywane składy i droga obu drużyn do finału. Na kolejnej stronie zamieszczono statystyki, określając ten mecz „derbami rewanżów”. Z jednej strony Real Madryt nie przegrał z Atlético od 14 lat, ale za to Colchoneros o wiele lepiej radzili sobie w finałach rozgrywanych na Bernabéu. Atlético wygrało osiem na dziesięć finałów Pucharu Króla na stadionie lokalnego rywala, natomiast Królewscy wygrali tylko dwa na osiem finałów na własnym obiekcie. Porównano także dwie największe gwiazdy obu zespołów. „Pojedynek kolosów”, czyli starcie Ronaldo z Falcao. Większość ze statystyk przemawia na korzyść Portugalczyka, ale warto zwrócić uwagę na to, że Cristiano zdobył cztery gole w jedenastu finałach, które rozegrał w swojej karierze. Radamel pod tym względem jest lepszy, ponieważ trafił osiem razy w sześciu finałach. Nie zabrakło także stron poświęconych odejściu Davida Beckhama.

Mundo Deportivo:
Kataloński dziennik o finale pisze w dodatku pod tytułem Mundo Atlético. Na okładce gazety znalazł się tytuł A por la Décima, ponieważ Atlético ma na koncie dziewięć krajowych pucharów. Oczywiście nawiązuje to także do hasła Realu Madryt dotyczącym Ligi Mistrzów. W środku znajdziemy porównanie obu zespołów z nagłówkiem La Décima, Rojiblanca. Dziennikarze rozmawiali z byłymi piłkarzami wspominając ostatnie tryumfy Atlético nad Realem Madryt. Katalończycy zwracają uwagę na to, że Radamel Falcao ma patent na pokonywanie Diego Lópeza. I na koniec można przeczytać, że kibice Colchoneros szykują oprawę na dzisiejsze spotkanie.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!