– Od poziomu sześciu milionów euro jesteśmy zobligowani do negocjacji w sprawie Kondogbii. Musimy wtedy wyrównać ofertę, żeby wykupić pozostałe 50% praw do zawodnika – powiedział prezes José María del Nido. Sevilla kupiła Francuza z Lens razem z funduszem inwestycyjnym Doyen, do którego trafi połowa pieniędzy z następnego transferu bądź właśnie wpłata od hiszpańskiego klubu [dokładna sytuacja jest taka, że 100% praw do zawodnika należy do Sevilli, ale to fundusz wyłożył 3 miliony na transfer i teraz dostanie 50% z kwoty następnego transferu; dlatego też zapisany w umowie minimalny poziom rozpoczęcia negocjacji to 6 milionów euro; klauzula odejścia to 20 milionów euro]. Na dzisiaj mówi się, że oprócz Realu młodym pomocnikiem zainteresowane są takie kluby, jak Milan, Inter, United, Chelsea czy Borussia.
Del Nido: Musimy negocjować od 6 milionów
Prezes Sevilli o transferze Kondogbii
REKLAMA
Komentarze (9)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się