Sergio Ramos może zapisać się w kartach historii, jako najskuteczniejszy obrońca w pojedynkach Realu Madryt z Barceloną. Klasyfikacji lideruje Ronald Koeman z pięcioma trafieniami, ale dzięki bramce zdobytej w minioną sobotę Ramosowi do wyniku Holendra brakuje dwóch goli.
Celny strzał głową po rzucie rożnym nie tylko ustalił wynik spotkania, ale był też trzecią bramką Ramosa w Gran Derbi. Po raz pierwszy Hiszpan wpisał się na listę strzelców w sezonie 2006/07, wykorzystując dośrodkowanie Gutiego z rzutu wolnego. Królewscy wyszli wówczas na prowadzenie (2:3), ale Messi doprowadził do remisu na Camp Nou. Dwa sezony później znów pokonał golkipera Blaugrany strzałem głową i choć przywróciło to nadzieję (trafienie kontaktowe na 2:3), Los Blancos doznali ostatecznie upokarzającej porażki (2:6).
Zdobywając w sobotę trzecią bramkę, Ramos zrównał się dorobkiem z Miguelem Ángelem Nadalem w klasyfikacji najskuteczniejszych obrońców w historii el Clásico. Przed nim tylko jeden zawodnik – Ronald Koeman.
Ramos goni Koemana
Hiszpan walczy o tytuł najskuteczniejszego obrońcy w Gran Derbi
REKLAMA
Komentarze (27)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się