Fantastyczny występ Raphaëla Varane’a zwrócił uwagę mediów na całym świecie. „Salvador [hiszp. zbawiciel – przyp. red.] Varane to jego nowe imię”, pisze Marca, nazywając go dalej „wspaniałym” i dodając, że „został bohaterem Madrytu dzięki bramce i kilku niesamowitym interwencjom w obronie. Fenomenalny mecz od początku do końca. W El Clásico potwierdził, że jest defensorem światowej klasy”. Pochwał Francuzowi nie szczędzi też As, pisząc, że zagrał „bez zarzutu” i „tchnął życie w Real”. „To Varane jest zawodnikiem meczu. Za długie podania, pewność w posiadaniu piłki, szybkość, klasę i bramkę. Można powiedzieć, że wczoraj pokazał się jako wielki piłkarz”.
„Varane szybko się zaaklimatyzował w swoim pierwszym meczu z Barceloną”, zauważa ABC. „Varane jest na dobrej drodze, by tworzyć historię Klasyków. Ożywił mecz golem i odbiorami. Zapobiegł jednej bramce i uratował Real wyśmienitą końcówką spotkania. Narodził się cesarz. Postawił Bernabéu na nogi swoim występem”, komplementuje El Mundo. Wtóruje mu La Razón: „Pomnik dla Varane’a. Francuz był filarem defensywy i strzelił wyrównującego gola, dając nadzieję Realowi”. El País pisze w nagłówku: „Barça nie poradziła sobie z Varane’em”, dodając dalej: „Francuski obrońca, który był wspaniały pod obiema bramkami, zagrał śpiewająco w wymagającym i porywającym spotkaniu”.
Dziennik L’Equipe pisze o rodaku: „Varane zatrzymał Barcelonę. Był piłkarzem meczu. Zagrał świetnie w defensywie, a jego gol przywrócił Realowi nadzieję na awans”. „Varane niepodzielnie rządził na środku obrony, zatrzymał Barcelonę i miał wielki wpływ na losy półfinału Copa del Rey”, relacjonuje France Football. Le Monde dodaje: „Młody Francuz Raphaël Varane dobrze się bawił na Santiago Bernabéu, strzelając bramkę José Manuelowi Pinto po podaniu Mesuta Özila”.
Nad obrońcą Krolewskich rozpływa się też ESPN: „Varane osiągnął szczyt w El Clásico. W środową noc na Bernabéu narodziła się nowa gwiazda. Ostoja defensywy, która w pierwszym swoim Klasyku przyćmiła resztę niesamowitymi umiejętnościami prezentowanymi przez całe spotkanie”. Niemiecki Kicker zatytułował artykuł: „Varane głową ocalił Real”. Z kolei La Gazzetta dello Sport podkreśla, że gol to „zasłużona nagroda za wielki występ francuskiego obrońcy”.
„Narodziła się gwiazda”
Światowa prasa o występie Varane'a
REKLAMA
Komentarze (48)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się