Menu
El Jarek / marca.com

Najgorsza seria Mou, świetny okres City

Dwa różne momenty

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Mourinho zaczął ten sezon lewą nogą. Chociaż wygrał Superpuchar, to w rozgrywkach ligowych zanotował swój najgorszy start w historii. Na 12 możliwych punktów zdobył tylko 4, czyli 33%. Jego zespół przegrał już tyle meczów, ile przez cały poprzedni sezon w Lidze. W poprzednich latach w Realu Portugalczyk też zaliczał potknięcia, ale szybko się z nich podnosił. W debiucie zremisował z Mallorcą, ale potem wygrywał. Rok temu przegrał z Levante i zremisował z Racingiem, ale szybko wrócił do formy. W Chelsea w pierwszych dwóch sezonach Mou zaliczał 4 wygrane w pierwszych meczach, w Porto dwa razy powtarzał wynik w postaci 3 wygranych i remisu. Podobnie było w Interze.

Analizując grę i wyniki niewątpliwie wychodzi, że drużyny Mourinho wolno się rozkręcają. Jednak nigdy nie traciły tak dużo punktów, jak Real Madryt Mou 3.0. Z początkiem sezonu Portugalczyka wiąże się jedna z jego najsłynniejszych wypowiedzi. Przed swoim ostatnim meczem w Chelsea powiedział: "Styl gry jest ważny. Jednak wszystko to kwestia jajek i omletu. Bez jajek nie ma omletu! Wszystko zależy od jakości jajek".

4 pierwsze mecze Mou w Lidze:
2001/02 Leiria: Wygrana i 3 remisy
2002/03 Porto: 3 wygrane i remis
2003/04 Porto: 3 wygrane i remis
2004/05 Chelsea: 4 wygrane
2005/06 Chelsea: 4 wygrane
2006/07 Chelsea: 3 wygrane i remis
2007/08 Chelsea: 3 wygrane i remis
2008/09 Inter: 3 wygrane i remis
2009/10 Inter: 3 wygrane i remis
2010/11 Real Madryt: 3 wygrane i remis
2011/12 Real Madryt: 2 wygrane, remis i porażka
2012/13 Real Madryt: Wygrana, remis i 2 porażki


Real będzie próbować wyjść z kryzysu przeciwko jednemu z najcięższych rywali - Manchesterowi City. Anglicy mają nie tylko silną drużynę, ale też kapitalną serię meczów bez porażki. Ostatni raz zaznali smaku przegranej 8 kwietnia w starciu z Arsenalem. Potem szli jak burza. Marca wliczyła w tę serię także mecze z przygotowań, ale nie zabrakło poważnych zwycięstw, jak te z United czy Chelsea.

Seria City:
Arsenal - Manchester City 1:0
Manchester City - West Bromwich 4:0
Norwich - Manchester City 1:6
Wolverhampton - Manchester City 0:2
Manchester City - Manchester United 1:0
Newcastle- Manchester City 0:2
Manchester City - QPR 3:2
Wolfsburg - Manchester City 0:2
Limerich - Manchester City 0:4
Chelsea - Manchester City 2:3
Manchester City - Southampton 3:2
Liverpool - Manchester City 2:2
Manchester City - QPR 3:1
Stoke City - Manchester City 1:1.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!