/ własne

Castilla mistrzem Segunda División B!

CD Mirandés 0:3 Real Madryt Castilla

Kibiców Mirandés nie zraziła pora spotkania i tłumnie pojawili się na Estadio de Anduva, żeby pomóc swoim zawodnikom w odrobieniu strat z pierwszego meczu. Jednak poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko, należało zdobyć co najmniej cztery bramki i nie stracić żadnej, aby odebrać tryumf Castilli. Szczególnie ten drugi warunek wydawał się trudny do spełnienia, ponieważ ofensywa Los Blancos była w tym sezonie postrachem trzecioligowych boisk. Alberto Toril desygnował do gry następującą jedenastkę: Tomás, Carvajal, Casado, Nacho, Iván, Álex, Mosquera, Juanfran, Denis, Morata, Joselu.

Nadzieje gospodarzy na wielką remontadę bardzo szybko odebrał Morata, który wpisał się na listę strzelców już w czwartej minucie. Asystę zanotował Denis. Po golu inicjatywę przejęła drużyna Mirandés, jednak ich próby nie przyniosły efektu. W 20. minucie Álex został ukarany żółtym kartonikiem za faul na Asierze. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę gospodarze otrzymali kolejny cios. Carvajal świetnie podłączył się do ataku, podał do Joselu, który nie byłby sobą, jeśli nie trafiłby do siatki rywali. Do przerwy znaliśmy już mistrza Segunda División B.

Druga część meczu bardzo przypominała pierwszą. Mirandés starało się sforsować defensywę Królewskich, którzy z kolei czekali na okazję do kontry. W 57. minucie Alberto Toril zmienił Juanfrana i wpuścił na boisko Lucasa. Poziom intensywności spotkania wyraźnie spadł i gdyby sędzia zakończył mecz po godzinie gry nikt nie miałby o to pretensji. W 69. minucie na placu gry pojawił się Mandi, zmieniając Moratę. Chwilę później Toril wykorzystał ostatnią zmianę, za Casado wszedł Ríos. Kiedy wydawało się, że nic ciekawego w tym meczu się już nie zdarzy, piłkę dostał Joselu, pobiegł na bramkę rywali, chciał minąć bramkarza, ale ten zahaczył napastnika Królewskich. Czerwona kartka i rzut karny, który na bramkę zamienił sam poszkodowany. W dwumeczu Castilla zwyciężyła 6:0. Nic dodać, nic ująć.

Real Madryt Castilla został najlepszą drużyną Segunda División B w sezonie 2011/12. Piłkarze Torila zasłużyli na to miano świetną postawą przez cały sezon. Nie straszne im były wyjazdowe mecze z najlepszymi drużynami swojej ligi czy też później w play-offach. Bez skrupułów kończyli znakomite i długie serie meczów bez porażki, jakie notowali rywale. Ponadto w najważniejszym momencie sezonu Królewscy wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności, co skończyło się pogromem w dwumeczach, najpierw z Cádiz, a później z Mirandés. Castilla zasłużyła na gratulacje za zdobycie mistrzostwa. Oprócz tego, drugą drużynę Realu Madryt zobaczymy, od przyszłego sezonu, w Segunda División.

CD Mirandés – Real Madryt Castilla 0:3