Real Madryt znów musi przyzwyczaić się do rozgrywania dwóch meczów tygodniowo do końca sezonu. Od najbliższej środy do końca maja (finał Ligi Mistrzów w Monachium), Królewscy mogą rozegrać nawet 18 meczów w ciągu 67 dni.
Euro w Polsce i na Ukrainie rozpocznie się 8 czerwca, dlatego ligowy maraton potrwa zaledwie do 13 maja, kiedy Real podejmie u siebie RCD Mallorca. Madrytczycy rozgrywali już mecze ligowe w środku tygodnia przy okazji piątej (21 września) i dziesiątej (26 października) kolejki. Najbliższe takie spotkanie czeka Królewskich już w dwudziestej dziewiątej kolejce przy okazji potyczki z Villarrealem na El Madrigal. Poza tym mecz trzydziestej trzeciej kolejki, czyli derby Madrytu na Calderón, także zostaną rozegrane w środę, 11 kwietnia. Warto dodać, że przełożony mecz z Bilbao na San Mamés również odbędzie się w środku tygodnia (2 maja).
Jeśli Real chce walczyć o dziesiąty Puchar Europy, problem dwóch meczów tygodniowo może występować jeszcze częściej. Jeśli Królewscy awansują do półfinału, będą musieli poradzić sobie z meczem Ligi Mistrzów i Barceloną w jednym tygodniu.
Napięty terminarz Królewskich
Real znów będzie grać dwa mecze tygodniowo
REKLAMA
Komentarze (24)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się