Menu
/ elconfidencial.com

Thiago Alcántara za 10 milionów euro?

Real zainteresował się pomocnikiem Barçy

Thiago Alcántara stał się obiektem marzeń wielu klubów. Chociaż Sandro Rosell ogłosił, że nie pozwoli na jego odejście, to prywatnie sam prezes i dyrekcja klubu przyznają, że rywalizacja z Fàbregasem, jeśli Hiszpan dołączy do Barcelony, może zatrzymać rozwój młodego pomocnika. Wydaje się, że w ostatnich dniach coś zaczęło dziać się wokół jednego z liderów reprezentacji Hiszpanii U-21. Inaczej mówiąc, Thiago został wystawiony na rynek.

Cała sytuacja postawiła w stan gotowości działaczy z Santiago Bernabéu, którzy poprosili odpowiednie osoby o rzetelne informacje o piłkarzu i jego sytuację kontraktową. Ku zaskoczeniu wszystkich odkryto, że klauzula odejścia zapisana w umowie zawodnika do 30 czerwca wynosi jedynie 10 milionów euro. Od lipca kwota wzrośnie dwukrotnie. W Madrycie rozpoczęto debatę na temat tego czy Królewscy powinni przeprowadzić wrogą operację przeciw Barcelonie. Tym bardziej, że piłkarz mógł podpisać umowę z Realem cztery lata temu, ale ostatecznie nie doszło do tego przez brak porozumienia w sprawie zatrudnienia ojca zawodnika, Mazinho, byłego zawodnika między innymi Valencii.

Jeśli chodzi o charakterystykę gracza, to zaprasza ona do przeprowadzenia każdego transferu. 20-latek wyróżnia się umiejętnościami technicznymi i zawziętością na boisku, poza tym stale się poprawia. Wcześniej relacje z Barceloną uniemożliwiały tego typu operacje. Jednak od 12:30 w czwartek i ataku Rosella wszystko się zmieniło. Adiós, pakcie gentlemanów! Od chwili wystąpienia prezesa Barcelony niektórzy z doradców Florentino Péreza nalegają na otwarty cios. Nadarza się ku temu znakomita okazja. 10 milionów euro zapisane w kontrakcie piłkarza zmotywowało niejednego na Santiago Bernabéu w zaplanowaniu operacji, którą trzeba przeprowadzić w dwa tygodnie, zanim klauzula się podwoi.

Sam Thiago w wywiadzie udzielonym agencji EFE, który został opublikowany wczoraj, stwierdził, że chce po prostu wygrywać: "Skłamałbym, gdybym powiedział, że moim marzeniem jest triumfowanie w Barcelonie. Moim marzeniem jest triumfowanie w futbolu. Wszystko, co robię na boisku, mam rozrysowane w głowie", powiedział pomocnik. Sytuacją piłkarza interesuje się wiele klubów, wśród nich także Atlético. Jednak Rojiblancos myślą na razie jedynie o wypożyczeniu, a nie transferze, a tym bardziej płaceniu 10 milionów euro. Ostatnio mówiło się także o tym, że Alcántara mógłby zostać włączony do transferu Cesca, ale ten pomysł nie spodobał się ani samemu zawodnikowi, ani jego otoczeniu.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!