/ marca.com, schalke04.com

Raúl też z hat-trickiem

Były kapitan strzelił trzy gole w meczu z Werder Bremen

Trzy gole Raula oraz jeden Christopha Metzeldera dały wczoraj Schalke pewne zwycięstwo nad Werder Bremen w trzynastej kolejce Bundesligi.

Mecz był zapowiadany jako starcie dwóch wielkich drużyn, obecnie znajdujących się w kryzysie. Tylko Schalke jednak udowodniło wczoraj, że na określenie „wielkiej drużyny” rzeczywiście zasługuje. Zespół z Bremy zdawał się momentami nie istnieć, Schalke zaś powoli wraca do dobrej passy – w ciągu ostatnich trzech spotkań drużyna zdobyła 7 punktów.

Pierwszego gola wieczoru strzelił w 23. minucie Christoph Metzelder. Druga bramka padła w ostatnich sekundach pierwszej połowy, gdy Raúl wykorzystał strzał z rzutu wolnego Edú, który bramkarz Werderu zdołał jedynie chwilowo wybić z bramki, kierując piłkę tam, gdzie czekał już na nią były kapitan Blancos. Drugi gol Raula, trzeci dla drużyny Schalke, nadszedł w minucie 56., jednak to kolejna bramka, ustalająca wynik na 4-0, była prawdziwym majstersztykiem. Piłkarz przelobował w charakterystyczny dla siebie sposób bramkarza Werderu, który wyszedł na siódmy metr.

W 79. minucie w miejsce Raula wszedł na boisko Jurado, a były kapitan Realu otrzymał owacje na stojąco. Zdobytego hat-tricka zadedykował natomiast swoim dzieciom. „Pierwsza bramka była dla Hugo, bo dziś [wczoraj – dop. b.p.] były jego urodziny. To było piękne zwycięstwo, kibice świetnie się bawili. Od tego momentu, dzisiejsze zwycięstwo powinno mieć charakter stymulatora, który pozwoli nam rosnąć w siłę. W przyszłym tygodniu czeka nas poważny sprawdzian z Lyonem, musimy dalej strzelać aby wciąż liczyć się w Lidze Mistrzów, w co bardzo wierzymy” – powiedział po meczu Hiszpan.

Hat-trick strzelony przez Raula w sobotę w meczu z Werder Bremen był ósmym w jego karierze. Wcześniejsze zdobywał przeciw drużynom: Ferencvaros (1995), Valladolid (1999, 2003), Saragossa (2001), Nàstic (2001), Real Unión (2008), Sevilla (2009).

Obecnie Raúl ma na koncie osiem strzelonych dla Schalke bramek – 6 w Bundeslidze oraz 2 w Lidze Mistrzów.