Menu
Klatus / RealMadryt.pl

Październik - oceny pomeczowe

Kto najlepszy, kto najgorszy w minionym miesiącu?

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Przed Wami podsumowanie ocen pomeczowych RealMadrid.pl za miesiąc październik.

W ubiegłym miesiącu Real Madryt rozegrał cztery spotkania w lidze hiszpańskiej. Kolejno przegrywając z Sevillą, wygrywając z Valladolidem, remisując ze Sportingiem i odnosząc zwycięstwo z Getafe. W Lidze Mistrzów doznaliśmy porażki z Milanem, a w Pucharze Króla przegraliśmy z Alcorcónem (wyjątkowo redakcja RealMadrid.pl nie oceniła występu piłkarzy w tym spotkaniu, ale w podsumowaniu będziemy się sugerować ocenami wystawionymi przez portal Defensacentral.com).

Aby któryś z piłkarzy mógł liczyć się w klasyfikacji, musiał zagrać w co najmniej trzech spotkaniach.

1. Gonzalo Higuaín, średnia 7,2 w trzech meczach
W październiku łatwiej byłoby wybrać najgorszego gracza miesiąca niż tego najlepszego, ale zwyciężyć ktoś musiał i zwycięzcą okazał się Gonzalo Higuaín! Argentyńczyk zagrał co prawda jedynie w trzech spotkaniach i we wszystkich pokazał się z dobrej strony. W spotkaniu z Sevillą na tle pozostałych piłkarzy Realu wypadł nieźle, z Valladolidem zagrał kilka minut, a i tak zdołał strzelić pięknego gola, a w meczu z Getafe dał nam zwycięstwo trafiając dwa razy do siatki.
2. Iker Casillas, średnia 6,8 w pięciu meczach
Październik rozpoczął kapitalnym meczem z Sevillą i gdyby nie słaby występ przeciwko Milanowi to pewnie kapitan Reprezentacji Hiszpanii zostałby graczem miesiąca. W pozostałych spotkaniach bronił bardzo pewnie, jedynie w meczu ze Sportingiem nie miał za wiele roboty. Wpadkę z Milanem trzeba uznać za wypadek przy pracy, znając Ikera jego limit słabszych spotkań wyczerpał się już po meczu Ligi Mistrzów przeciwko Mediolańczykom.
2. Pepe, średnia 6,8 w pięciu meczach
Portugalczyk zanotował taką samą średnią w takiej samej ilości spotkań co Iker Casillas i ex aequo z Hiszpanem zajął drugie miejsce. We wszystkich pięciu spotkaniach grał na równym i dobrym poziomie, nie popełniał głupich błędów, nie dostał ani jednej żółtej kartki, a w meczu z Sevillą strzelił gola. Aż strach pomyśleć jakby wyglądała nasza defensywa bez Pepe?


4. Lassana Diarra, średnia 6,4 w trzech meczach
Francuz zagrał w październiku jedynie w trzech spotkaniach. Zarówno w meczu z Milanem jak i z Getafe pokazał się z dobrej strony, nieco słabszy występ zanotował przeciwko Realowi Valladolid. Wyraźnie było widać jego brak w spotkaniach z Sevillą i Sportingiem, nie wspominając już o meczu z Alcorcónem.

5. Raúl, średnia 5,6 w trzech meczach
Kapitan w październiku przeplatał mecze słabe, meczami w których strzelał gole. Trafiał do siatki w meczach z Milanem i Valladolidem, a w pozostałych spotkaniach niczym się nie wyróżnił.

Pozostałe miejsca (w nawiasie liczba rozegranych spotkań):
6. Sergio Ramos 5,5 (5)
7. Mahamadou Diarra 5,2 (3)
8. Raúl Albiol 5,1 (6)
9. Kaká 5 (5)
10. Xabi Alonso 4,9 (5)
11. Marcelo 4,7 (6)
12. Esteban Granero 4,2 (4)
13. Royston Drenthe 3,7 (4)
14. Guti 3,6 (3)
15. Rafael van der Vaart 3 (5)
16. Karim Benzema 2,6 (5)

Zawodnicy, którzy zaliczyli zbyt mało występów, aby trafić do klasyfikacji to:
Álvaro Arbeloa ze średnią 4,4 w dwóch meczach oraz Ezequiel Garay, który uzyskał średnią 6,3 za mecz ze Sportingiem. Pozostali piłkarze rozegrali jedno spotkanie w Pucharze Króla. Ruud van Nistelrooy ze średnią 8, Jerzy Dudek uzyskał wynik 7,1 oraz Christoph Metzelder, który został oceniony na 0.

Najwyższa nota za pojedynczy występ: Iker Casillas za mecz z Sevillą oraz Gonzalo Higuaín za mecz przeciwko Getafe, obaj równe 9

Najniższa nota: Marcelo w spotkaniu z Sevillą i Karim Benzema w meczu z Milanem, obaj równe 2

Średnia Manuela Pellegriniego: 4

Średnia drużyny: 5

Średnia sędziów: 5,6

W październiku występy piłkarzy oceniali następujący redaktorzy (w nawiasie liczba ocenionych meczów): Dimhil (3), Kiełbol (2), Klatus (5) i Qras (1), użytkownicy Blanco (1) i jezzo (1) oraz portal Defensacentral.com (1).

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!