Menu
Serpico / realmadrid.com

Pellegrini: Nie ma żadnego konfliktu z Gutim

Przedmeczowa konferencja prasowa z trenerem Królewskich

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Zapewne wie pan, że w tym tygodniu dużo spekulowało się na temat jedenastki na Calderón. Czy Raúl wybiegnie w pierwszym składzie?
O pierwszej jedenastce zadecyduje się jutro, jeszcze nie jest ona ustalona. (Kłamiesz! - dop. red.) Raúl grał bardzo dużo, na co pozwala jego wydajność. W określonych momentach drużyna dobrze radziła sobie bez niego. Jednak dla mnie to zawsze będzie piłkarz pierwszego składu, to bardzo ważny gracz w naszej drużynie.

W jakim punkcie znajduje się drużyna, biorąc pod uwagę pana oczekiwania?
Sądzę, że idziemy dobrą drogą. Odnajdujemy określoną linię, a drużyna spisuje się dobrze. Szukamy sposobu funkcjonowania, do którego się przystosowujemy. Brakuje paru dopasowań i wariantów, jednak myślę, że ludzie to rozumieją i mam nadzieję, że wciąż będziemy się polepszać.

Drużyna grała dobrze w Mediolanie, jednak po odgwizdaniu rzutu karnego spuściła z tonu. To przypadek?
To trudna sprawa, ponieważ wynik zmienił się negatywnie, podczas gdy drużyna była lepsza na boisku. Jednak zareagowaliśmy i myślę, że generalnie rozegraliśmy dobre spotkanie.

Co pan sądzi o sytuacji Cristiano Ronaldo?
To logiczne, piłkarz przechodzi fazę rehabilitacji. To lekarze są od tego, by śledzić jej przebieg. To bardzo ważny zawodnik, zarówno dla nas, jak i dla jego reprezentacji. On wie, że nie jest w stanie grać, skoro nie powołujemy go na mecze.

To może być pana setne zwycięstwo i dwusetny mecz w Primera División.
Zazwyczaj nie liczę rozegranych przeze mnie spotkań. Jest jednak część, którą się przejmuję - to ta piłkarska.

W meczach przeciwko Getafe i Milanowi dokonano ogromnego wysiłku. Czy to jest właśnie ten rytm, którego oczekuje pan od drużyny?
Gra w dziesiątkę zawsze wymaga większej eksploatacji. Przeciwko Milanowi drużyna wyglądała mniej więcej tak, jak oczekujemy. Graliśmy dobrze pressingiem i z wielką mobilnością. Dobrze używaliśmy skrzydeł. Widać na boisku, że to efektywny system.

Czy Guti znajduje się na odpowiednim poziomie przygotowania, aby znaleźć się w kadrze meczowej?
Nie. Ponownie powtarzam, że nie ma w tym żadnej kary dla gracza. Staram się zebrać osiemnastu piłkarzy, którzy są gotowi do gry.

Czy Garay jest gotowy do tego, aby wybiec w pierwszej jedenastce?
Wszyscy czterej środkowi obrońcy są powołani. Zobaczymy jak potoczy się sprawa Albiola i zdecydujemy, kto zagra.

Co pan sobie pomyśli, jeśli Portugalia włączy Cristiano do listy powołanych na mecze barażowe?
Nie sądzę, że on będzie gotowy do gry. W dodatku rozmawiamy o piłkarzu, który nie grał od 35 dni.

Które spotkanie wydaje się panu trudniejsze: to na Calderón czy to pucharowe z Alcorcónem?
Najtrudniejsze jest zawsze to spotkanie, które jest następne w terminarzu. Atlético to wielki rywal i mamy nadzieję ich pokonać, mimo że ostatnio grają lepiej.

Trudno jest zrozumieć fakt, że na każdej liście powołanych po meczu z Alcorcónem brakuje Gutiego...
W mediach pojawiła się fałszywa informacja o rzekomym incydencie. Gdybym go ukarał, to bym o tym powiedział. Oby powrócił do swojego poziomu sprzed kontuzji, ponieważ to bardzo ważny piłkarz. Nie ma między nami żadnego konfliktu. Niezależnie od tego, co powiem, wszyscy będą myśleli tak samo.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!