Real Madryt - AS Roma 1 : 1

Wynik meczu nie oddaje w pełni przebiegu spotkania. Gdyż to...

Wynik meczu nie oddaje w pełni przebiegu spotkania. Gdyż to Real przez prawie całe był stroną przeważając, natomiast Roma starała się tylko kontratakować. Właśnie po jednej z takich kontr gola mogli zdobyć Hiszpanie już w 4 minucie , jednak strzał głową Batistuty po dośrodkowaniu Cafu świetnie wyłapał Cesar. Dokładnie kwadrans później na prowadzenie Królewskich mógł wyprowadzić Raul, którego strzał po dośrodkowaniu Roberto Carlosa i odegraniu Fernando Morientesa minimalnie "przeszedł" obok lewego słupka bramki bronionej przez Antoniolego. W 30 minucie Zidane zagrał prostopadle do Morientesa, ten wślizgiem odegrał piłkę na środek pola karnego do Raula, jednak 24-letni Hiszpan strzelił tak samo jak przed 10 minutami, tyle tylko, że tym razem bramka była... pusta, gdyż Antonioli zderzył się wcześniej z Morientesem. 5 minut później po jednej z nielicznych kontr bramkę strzeliła Roma. Candela pociągnął lewą stroną boiska, minął już w polu karnym Celadesa i dograł do nadbiegającego Tottiego, który nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Kilka minut później gola mógł zdobyć Roberto Carlos, którego strzał (?) z praktycznie zerowego kąta z trudem wybronił bramkarz Romy. Do końca I połowy nic już się nie zmieniło i Real schodził do szatni przegrywając 0 : 1. Niestety w przerwie boisko w miejsce Roberto Carlosa wszedł Santiago Solari. Brazylijczyk nabawił się niestety kontuzji, na razie nie wiadomo jak poważny był uraz. W drugiej połowie Królewscy ruszyli do zdecydowanych ataków. Świetną sytuację miał Santiago Solari, którego strzał obronił jednak Antonioli. Nadeszła jednak 75 minuta. Salgado dośrodkował piłkę z prawej strony, futbolówkę podbił sobie Morientes i strzałem przewrotką próbował zaskoczyć golkipiera Rzymian. Uprzedził go jednak jeden z obrońców Romy, który zatrzymał piłkę ręką. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości i wskazał na "wapno". Pewnym wykonawcą jedenastki został Figo, który wyrównał stan meczu. Królewscy próbowali coś jeszcze zmienić, ale wynik nie uległ już zmianie i Real zremisował na Santiago Bernabeu z AS Romą 1 : 1. Warte odnotowania są występy Ivana Helguery, który wrócił do gry po dwóch miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją oraz Zidane'a, którego był to pierwszy występ w Lidze Mistrzów od roku.