/ as.com

Granero w pierwszym składzie na mecz z Juventusem

Pellegrini chce nagrodzić wychowanka za jego postawę w ostatnich meczach

Esteban Granero wrócił do Madrytu w świetnej formie, dzięki której może wywalczyć miejsce w podstawowym składzie na półfinałowy mecz Pucharu Pokoju, przeciwko Juventusowi.

Manuel Pellegrini zasugerował władzom odkupienie wychowanka z Getafe, gdyż pasował mu do koncepcji gry bez skrzydeł. Pirat potrzebował zaledwie dwóch spotkań (Al Ittihad i Liga de Quito), by zyskać uznanie w oczach chilijskiego szkoleniowca i publiki na Santiago Bernabéu.

W meczu przeciwko arabskiej drużynie zagrał zaledwie 26 minut i zabłysną potężnym strzałem, który wylądował na poprzeczce bramki rywala. Publiczność zgromadzona na stadionie odpowiedziała na tę sytuację, skandując nazwisko wychowanka Królewskich. W kolejnym meczu, przeciwko Ekwadorczykom, zaprezentował się wyśmienicie: strzelił bramkę na 2-0, a także wspaniale wykonał rzut rożny, po którym Metzelder trafił do siatki na 3-1. Pokazał także mistrzowskie podanie, po którym Negredo znalazł się w sytuacji bramkowej, jednak bramkarz rywali wyszedł z niej obronną ręką.

Esteban w meczu z Liga de Quito wszedł na boisko w 40 minucie, zastępując kontuzjowanego Robbena. Pellegrini chce nagrodzić młodego piłkarza za jego postawę w ostatnich spotkaniach i prawdopodobnie w spotkaniu z Juve ujrzymy Granero grającego od pierwszej minuty na prawej stronie boiska. Cristiano Ronaldo po raz kolejny rozpocznie mecz na lewej flance.