REKLAMA
REKLAMA

Najlepsze trio na świecie?

Pierwsze porównania trójek z Realu i Barcelony
REKLAMA
REKLAMA

Najpierw Kaká, potem Cristiano, teraz Benzema. W pierwszym miesiącu swojej drugiej prezesury Florentino Pérez stworzył w Madrycie być może najlepsze trio na świecie. Oczywiście od wczoraj w mediach na całym świecie zaczęły się porównania do wielkiej trójki z Barcelony: Messi - Henry - Eto'o. Na pewno faktem jest, że Real kupił najlepszych piłkarzy z Serie A, Premier League i Ligue 1.

Benzema jest niewątpliwie napastnikiem, który ma przed sobą największą przyszłość ze wszystkich młodych atakujących w Europie. Francuz ma 21 lat, ale grał już w czterech edycjach Ligi Mistrzów, a dla przykładu David Villa, lat 28, tylko w dwóch.

Co więcej, średnia wieku tria Realu to 24 lata (Kaká - 27, Cristiano - 24, Benzema - 21), czyli trzy lata mniej niż średnia wieku tria z Barcelony (Messi - 22, Eto'o - 28, Henry - 31).

Z trójki pozyskanej przez Florentino, Cristiano i Kaká są już laureatami Złotej Piłki i nagrody FIFA World Player, czyli nagród, których wciąż nie dostał żaden z napastników Barcelony. Co do Benzemy, to Francuz jest uważany za naturalnego następcę Ronaldo.

Jeśli Francuz utrzyma w Madrycie tempo rozwoju, to już niedługo może być stawiany na równi z takimi napastnikami jak Eto'o, Drogba, Torres, Villa czy Ronney... Na pewno Benzema ma możliwości, by być lepszym od tych wszystkich piłkarzy.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (125)

REKLAMA