Menu
El Jarek / as.com

Benzema: Zawsze mówiłem, że chciałbym grać w Madrycie

Francuz udzielił telewizyjnego wywiadu

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

- Zawsze mówiłem, że chciałbym grać w Madrycie - powiedział w Canal + w programie Fiebre Maldini Karim Benzema. Francuz potwierdził tym samym słowa z wywiadu dla Le Buteur, gdzie deklarował chęć gry w białych barwach.

Benzema jest jednym z piłkarzy, którego największe europejskie potęgi chciałyby najbardziej mieć w swoich składach. Wygląda na to, że transfer Francuza będzie w dużej mierze zależał od postawy jego zespołu w Champions League. Następnym przystankiem Benzemy może być Hiszpania, dokładniej Realu Madryt. Drużyna, w której piłkarz chciał występować od dziecka. - Gra tam byłaby marzeniem. To wielka drużyna i zawsze mówiłem, że chciałbym tam grać, ponieważ to mój zespół od dziecka. Co więcej, uwielbiam hiszpańską ligę. Zawsze ja śledziłem, Zidane'a, czy Beckhama. Macie wielkie zespoły i hiszpański styl gry jest bardzo atrakcyjny.

Chociaż piłkarz pokazuje uwielbienie do białej koszulki, to nie zamyka drzwi przed innymi wielkimi klubami "z Włoch czy Anglii", a nawet z Niemiec. - Chciałbym zagrać z moim przyjacielem Ribérym, nawet nie w jednym klubie. To wielki piłkarz i przyjaciel.

Benzema, który jest z pochodzenia Algierczykiem, nie zapomniał, że był piłkarzem z ulicy i wszystko osiągnął dzięki swojemu poświęceniu piłce nożnej. - Kiedy żyłem na przedmieściach, to było mi bardzo trudno. Ale zawsze byłem odpowiedzialnym chłopakiem i musiałem walczyć, by sobie poradzić z tą sytuacją. Moi rodzice zawsze wskazywali mi drogę i dużo mi pomogli. Dzięki nim stałem się piłkarzem. Widziałem wielu moich kolegów na podobnej drodze, ale nie byli oni w stanie się przedostać do zawodowej piłki.

Francuz zadebiutował w drużynie z Lyonu w 2004 roku i w ciągu czterech lat stał się prawdziwym symbolem drużyny, która w poprzednim sezonie już siódmy raz z rzędu sięgnęła po mistrzostwo Francji. Uważany jest za jednego z najbardziej kompletnych zawodników na świecie, a sam mówi o sobie "prawdziwy napastnik" zdolny do strzelenia gola, panujący w polu karnym i asystujący kolegom. - Lubię grać jako ostatni piłkarz bez specjalnych zadań, schodzić na skrzydła albo czyhać w środku. Lubię strzelać gole, ale również uwielbiam obsługiwać kolegów - powiedział na koniec Benzema.

Prezydent Lyonu nie chce tracić swojego diamentu
Jak już wczoraj informowaliśmy, prezes Lyonu, Jean-Michel Aulas, zapewnił, że Benzema będzie kontynuował swoją karierę we Francji. - Benzema zostanie z nami do 2010 roku. To piłkarz światowej klasy i jest dla klubu niezastąpiony. Chcemy, by z nami został.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!