44-letni Luis Medina Cantalejo poprowadzi dzisiejsze Gran Derbi. W tym sezonie Andaluzyjczyk pomógł już raz wydatnie Barcelonie w derbach Katalonii, kiedy w pierwszej połowie wyrzucił z boiska Nenégo. Co więcej, w ostatniej minucie podyktował kontrowersyjną jedenastkę, którą na gola zamienił Messi dając tym samym Barcelonie trzy punkty. Z kolei dla Realu przyniósł pecha w rewanżowym spotkaniu z Realem Unión, kiedy Królewscy wygrali, ale w ostatecznym rozrachunku nie zdołali zakwalifikować się do dalszej rundy Pucharu Króla.
Cantalejo już dwukrotnie sędziował w Gran Derbi. W 2002 roku, kiedy na boisku wylądował słynny świński łeb, oraz w 2006 roku, kiedy Andaluzyjczyk podyktował wątpliwego karnego po faulu na Van Bommelu. Co ciekawe, oba mecze odbywały się na Camp Nou i dzisiaj po raz trzeci już Hiszpan będzie rozjemcą El Clasico na stadionie Barcelony.
Dotychczas Cantalejo sędziował osiemnaście spotkań Realu Madryt (11 zwycięstw, 4 remisy i 3 porażki) oraz dziewiętnaście meczów Barcelony (7 zwycięstw, 6 remisów, 6 porażek).
Cantalejo, czyli "arbiter od świńskiego łba"
Sędzia z Andaluzji szczęśliwszy dla Królewskich
REKLAMA
Czytaj kolejne newsy bez przeklikiwania
Jako Socio korzystasz z widoku Aktualności+, w którym kolejne artykuły wyświetlają się w całości, jeden pod drugim. Wystarczy przewijać.
- Aktualności+
- Bez reklam
- Priorytetowy support
Zobacz Aktualności+
od 12,50 zł /mies.przy płatności rocznej
Komentarze (23)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj sięSocio RealMadryt.pl
Zanim odpowiesz, sprawdź wcześniejsze komentarze
Jako Socio możesz przeglądać publiczną historię komentarzy użytkowników i lepiej wiedzieć, z kim oraz o czym dyskutujesz.