Menu
el crack total / as.com

Iker w pierwszym składzie na Gran Derbi

Juande Ramos nie ma wątpliwości co do obsady pozycji bramkarza na mecz z Barçą

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Juande Ramos nie ma wątpliwości co do obsady pozycji bramkarza na sobotnie Gran Derbi. Szkoleniowiec Realu Madryt postawił występ Ikera Casillasa pod znakiem zapytania, kiedy to oddelegował do gry w meczu z Zenitem Jerzego Dudka. Co więcej, na krótkie pytanie dziennikarza ("Czy Iker zagra na Camp Nou?") odpowiedział: "Mamy przed sobą trzy dni na przygotowanie niektórych spraw, zadecyduję na dzień przed meczem". Prawda jest jednak taka, że nowy trener Królewskich znał swą decyzję już we wtorek, kiedy podpisywał kontrakt z klubem. Jego bramkarzem, jak można się tego było spodziewać, jest Casillas.

Bramkarz z Móstoles nie zagrał z Zenitem, ponieważ Juande postanowił dać mu dziewięćdziesiąt minut odpoczynku, by mógł się skupić na najważniejszym meczu pierwszej rundy Primera División, meczu z Barceloną. We wtorek, pod koniec pierwszego treningu pod okiem Ramosa, trener i bramkarz odbyli prywatną rozmowę. Juande powiedział Casillasowi, że zamierza dać mu odpocząć, gdyż chce, by odzyskał świeżość przed El Clásico i może zdarzyć się nawet tak, że nie zostanie on powołany na mecz Ligi Mistrzów. Iker przystał na to, ale po prosił go, by przynajmniej usiadł na ławce rezerwowych, aby być cały czas z drużyną. Bramkarz Królewskich wygląda na bardzo skoncentrowanego i zżytego z kolegami, nawet w chwilach, gdy przychodzi kryzys.

Najbardziej zaskoczeni byli Pedja Mijatović, który zapewniał Juandego o pełnym poparciu, a także członkowie zarządu, którzy nie rozumieli, dlaczego Casillas opuścił mecz Ligi Mistrzów, a także dlaczego trener publicznie stawia pod wątpliwość jego występ na Camp Nou.

To, że Iker nie zagrał z Zenitem wzbudziło wiele podejrzeń w ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin. Doszukiwano się nawet osobistej zemsty ze strony trenera, łącząc tę kwestię z zakończeniem współpracy Casillasa z agentem Juandego Ramosa, Ginésem Carvajalem. Bramkarz Realu Madryt podpisał bowiem w lutym umowę z Luisem Garcíą Abadem, reprezentującym między innymi dwukrotnego mistrza świata Formuły 1, Fernando Alonso.

Domysły te nie mają jednak wiele wspólnego z rzeczywistością. Iker Casillas z pewnością zagra w sobotę i można się spodziewać, że jego gwiazda będzie świecić tak jasno, jak w siedmiu poprzednich meczach, jakie rozegrał na Camp Nou.

Fot. Na powrót takiego, zwycięskiego Ikera czekamy

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!