Menu
El Jarek / realmadrid.com

Robben: W niedzielę wrócę do gry

Holender o kontuzjach, Huntelaarze i najbliższych meczach

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Jak się czujesz?
Dobrze. Jestem gotowy w stu procentach, również fizycznie i sądzę, że w niedzielę wrócę do gry.

Jak odebraliście pojawienie się w szatni Huntelaara?
Nie widzieliśmy go jeszcze w szatni, ale kiedy podpisał kontrakt przesłałem mu gratulacje. Sądzę, że jest dobrym piłkarzem i wielkim goleadorem, który może bardzo pomóc naszej drużynie.

Po przyjściu Huntelaara mamy już sześciu Holendrów, dlaczego Real Madryt kupuje tak wielu reprezentantów Holandii?
Trudno mi o tym mówić. Jest nas sześciu, ale sądzę, że najważniejsze nie jest być Holendrem, Włochem czy Argentyńczykiem, ale piłkarzem, który wnosi nową jakość. Klub uważał, że Huntelaar będzie dobrym wzmocnieniem i bardzo dobrze.

Niedawno dużo mówiło się o tym, że holenderski lekarz stwierdził, że przyczyna Twoich kontuzji mięśniowych leży w nieodpowiednim odżywianiu. Możesz to wyjaśnić?
To jest nonsens. Każdy zawodnik może poprawić rzeczy, a odżywianie jest jedną z nich. Teraz odżywiam się lepiej, ale to nie znaczy, że przedtem każdego dnia jadłem pizzę i frytki. Ale to nie jest przyczyną moich kontuzji.

Jak przygotowujecie się do spotkania z Sevillą?
Teraz czekają nas trzy bardzo trudne pojedynki z Sevillą, Barceloną i Valencią. Sevilla idzie na pierwszy ogień i musimy być silni i bardzo zjednoczeni. Musimy pracować na sto procent i ani procenta mniej. Wiemy, że dużo potrafimy, ale musimy pracować jak szaleni.

Kibice są zaniepokojeni kontuzjami wszystkich graczy. Czy możesz powiedzieć fanom coś dokładniejszego?
To coś trudnego. Każdy zawodnik jest inny, a to, że aktualnie mamy tyle kontuzji to po prostu piłka nożna. Sądzę, że nie powinniśmy zapominać ile meczów już rozegraliśmy, na Mistrzostwach Europy w lecie i teraz w klubie. To może się zdarzyć, nie tylko nam, ale również innym ekipom w Europie. Chelsea też ma z tym problem, ponieważ ich gracze również rozegrali dużo meczów.

W Twoim przypadku, może to być wymuszony powrót?
Miałem trochę pecha. Ostatnia kontuzja była zagadką. Na rozgrzewce zerwałem coś w łydce, co jest bardzo rzadkie, ale już czuję się dobrze.

Co myślisz o grze Realu Madryt?
Sądzę, że po porażce z Realem Valladolid przez dwa mecze ciężko pracowaliśmy, ale z Getafe zagraliśmy bardzo źle. Musimy wspólnie poprawić pewne rzeczy i dlatego myślę, że to dobrze, że mogliśmy trenować razem przez cały tydzień, chociaż z małą ilością piłkarzy, ale było to ważne. Razem trenujemy i razem próbujemy się poprawić.

A co sądzisz o Barcelonie?
Musimy patrzeć na siebie, a nie na innych. Dużo potrafimy, ale musimy pokazać to w meczach.

Czy przeszkadza Ci, że ludzie mówią na Ciebie "szklany piłkarz"?
Nie obchodzi mnie to.

Co sądzisz o krytyce Valtera Di Salvo?
Valter jest trenerem od przygotowania fizycznego, który pracuje dla klubu i to nie jest jego wina. Nie pracujemy inaczej niż w zeszłym roku i, jak już powiedziałem, to jest piłka nożna. Teraz mamy pecha i wszyscy musimy ciężko pracować, by wrócić jak najszybciej.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!