REKLAMA
REKLAMA

Van der Vaart: Wczoraj byliśmy drużyną

Konferencja z holenderskim pomocnikiem
REKLAMA
REKLAMA

Może od razu powinniście wychodzić na boisko w dziesiątkę? Zawsze gdy gracie w osłabieniu, to radzicie sobie dużo lepiej.
Może się tak wydawać. To prawda, że w drugiej połowie zagraliśmy dobrze. Byliśmy prawdziwą drużyną. Udało się nam odnieść z tego zysk i wywalczyliśmy zwycięstwo. Dużo to nas kosztowało, ale ostatecznie się udało.

Na czym polega problem tej drużyny, jeśli chodzi o defensywę?
Ciężko to wytłumaczyć. Tracimy naprawdę dużo bramek, ale wydaje mi się, że jest to po prostu taka czarna seria. Musimy się skupiać tylko i wyłącznie na tym, aby dobrze grać i zachować spokój. Gdy będziemy się przejmować tym tematem i coraz bardziej denerwować, to będzie tylko gorzej.

W meczu z Málagą dzieliłeś środek boiska z Gutim, Gago, Drenthe i Sneijderem. Jak się rozumieliście?
Myślę, że ogólnie rzecz biorąc, zagraliśmy nieźle. Stworzyliśmy sobie dużo okazji strzeleckich i zdobyliśmy cztery bramki. Dobrze się rozumiemy i dało się to zauważyć na boisku. Bardzo dobrze mi się grało w takim ustawieniu.

Dużo się mówi o wspaniałej grze Barcelony, ale tracicie do nich zaledwie dwa punkty. Myślisz, że nie osiągnęliście jeszcze swojej najlepszej formy?
Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby o czymkolwiek decydować. Jeśli patrzymy tylko na grę, to gołym okiem widać, że Barcelona radzi sobie dużo lepiej. Jednak trzeba patrzeć przed siebie i starać się grać coraz lepiej. Udaje się nam wygrywać i jesteśmy wysoko w tabeli. Musimy grać swoje, nie przejmując się innymi drużynami. Drużyna ciężko pracuje i wraz z mijaniem kolejnych spotkań będziemy grać coraz lepiej.

Czy Higuaín da ci kiedyś wykonać rzut karny?
Dla mnie może w dalszym ciągu wykonywać rzuty karne. Skoro każdy z nich zamienia na bramkę, to lepiej niczego pod tym względem nie zmieniać. Ma wielką pewność siebie i wszystko mu wychodzi. Musimy wykorzystać jego dobrą formę.

Na jakiej pozycji czujesz się najlepiej?
Lubię grać na środku boiska lub nieco bardziej z przodu. Myślę, że radzę tam sobie naprawdę dobrze. W Hamburgu mogłem grać bliżej bramki rywala. To właśnie na tej pozycji mogę dać swojemu zespołowi najwięcej.

Jak się ma Sergio Ramos?
Sergio nie jest zadowolony z powodu czerwonej kartki. Ale to chyba normalne. Tego typu rzeczy się po prostu zdarzają. Każdy z nas kiedyś wyleciał z boiska. Ale nie trzeba przykładać do tego zbyt dużej wagi.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (41)

REKLAMA