Qras

Porażka na rozpoczęcie Copa del Rey

Real Madryt przegrywa 2:3

Real Unión Irún zmierzył się z Realem Madryt po 75 latach przerwy. W 1933 Królewscy pokonali gospodarzy 2:0, a u siebie rozbili ich 9:0. Do swoistego rewanżu doszło dzisiaj na Stadium Gal w Irunie.

Pierwsza połowa przebiegała pod znakiem ambitnej i skutecznej gry gospodarzy. Juan Dominquez zdobył bramkę już w drugiej minucie spotkania, wykorzystując błąd słabo grającego Michela Salgado. Do wyrównania doprowadził Gonzalo Higuain, ale w 20. minucie było już 2:1, strzelcem bramki ponownie Dominquez.

Chwilę wcześniej doszło do bardzo nieprzyjemnie wyglądającej sytuacji. Rubén De la Red przewrócił się zupełnie nieatakowany i wszystkim stanęła przed oczyma tragiczna sytuacja z sierpnia ubiegłego roku zakończona śmiercią Antonia Puerty. Reprezentant Hiszpanii również stracił przytomność, a powodem było obniżenie ciśnienia tętniczego. Został natychmiast przewieziony do szpitala. Badania nie wykazały stanu zagrożenia zdrowia i De la Red otrzymał pozwolenie na powrót z drużyną do Madrytu.

W drugiej połowie obraz gry niestety nie uległ poprawie. Wprawdzie Real Madryt maił przewagę w posiadaniu piłki, jednak to lider grupy 1 Segunda División B stawał dzielnie i z ogromną ochotą na sprawienie niespodzianki. Los Guipuzcoanos wprawdzie stracili prowadzenie po ładnej bramce Javiera Savioli, ale już 10 minut później potrafili odpowiedzieć golem Goikoetxei. Wynik 3:2 dla Realu Unión utrzymał się do końca spotkania.

Słowem podsumowania, Real Madryt zdecydowanie się dziś nie popisał. Przegrana z liderem odpowiednika polskiej trzeciej ligi będzie nam jeszcze długo przeszkadzać. Na szczęście okazja do wymazania niekorzystnego obrazu zespołu po tym meczu pojawi się za dwa tygodnie w Madrycie. 12 listopada rewanż, który przesądzi sprawę awansu do 1/8 Copa del Rey.

Real Unión: Otermin; Larrainzar , Mendi, Berruet, Carracedo, Joseba Agirre, Villar (Salcedo 77'), Romo, Quero (Gabarain 70'), Juan Dominguez, Goikoetxea.

Real Madryt: Dudek; Míchel Salgado, Metzelder, Heinze, Marcelo, Guti, Diarra (Sneijder 70'), Drenthe, De la Red (Javi García 19'), Higuaín, Saviola.