Menu
/ realmadrid.com

Życie jak w Madrycie

"To jest życie, o którym zawsze marzyłem", mówi Sneijder

Musi być ciężko trenować przy takiej pogodzie...
Naprawdę to myślę, że lepiej, ale nie możemy wiele robić w naszym wolnym czasie. Szkoda, bo pada cały dzień. Jednak sądzę, że to lepiej dla treningu.

Odpocząłeś w czasie wakacji?
Trzy tygodnie wystarczą, żeby odpocząć. Chciałem wrócić i ponownie grać z tą drużyną.

Jak było w Algarve?
Fantastycznie było przebywać z zespołem i rodziną. Rozpoczęliśmy tam pracę, ale nie za ciężką. Był to fantastyczny sposób na rozpoczęcie przygotowań.


Czego się nauczyłeś w czasie swojego pierwszego roku w Realu Madryt?
Wielu rzeczy. Nie mogę wybrać czegoś szczególnego, ale nauczyłem się wiele. Rozgrywki w Hiszpanii są inne od ligi w Holandii. Jest znacznie ciężej. Każdy mecz jest jak finał. Musisz być gotowy na każde starcie, a ja to uwielbiam.

Czy podobał ci się twój pierwszy rok w Hiszpanii?
Wszystko w Madrycie jest fantastyczne. Każdy chce mi pomóc. Real Madryt jest wielkim klubem na i poza boiskiem. Moja rodzina jest bardzo szczęśliwa.

Czego spodziewasz się po nadchodzącym sezonie?
Chcę jeszcze raz wygrać ligę i osiągnąć coś ważnego w Lidze Mistrzów. Powinniśmy wygrać finał, jeśli zajdziemy tak daleko. Mam nadzieję, że wygramy dwa trofea w tym roku.

Drużyna zdobyła dwa mistrzostwa z rzędu. W tym sezonie będzie większa presja?
Nie sądzę, żeby była presja, ale dotarcie do finału Ligi Mistrzów nie jest łatwe. Mamy dobrą drużynę, zdolną zajść tak daleko.

Pierwszy ligowy mecz gracie przeciwko Deportivo na wyjeździe. Real Madryt nie wygrał na Estadio Municipal de Riazor od siedemnastu lat. Sądzisz, że jesteście w stanie zakończyć tę złą serię?
Tak, ponieważ chcemy wygrać nasz pierwszy mecz w sezonie.

Każdy teraz mówi o tobie dzięki twoim wspaniałym występom. Lubisz być doceniany?
Oczywiście. Jestem z tego dumny, ponieważ większość ludzi nie wie kim jesteś kiedy grasz w Holandii. Teraz gram dla najlepszego klubu na świecie i wszyscy na nas patrzą. Jesteśmy w telewizji na całym świecie. Kiedy byłem mały, myślałem, że pewnego dnia mi się to zdarzy, więc naprawdę mi się to podoba.

Zarówno dzieci, jak i dorośli noszą koszulkę z twoim nazwiskiem. Jak się z tym czujesz?
To trochę dziwne, ponieważ jestem tutaj jeden sezon. Widziałem ich ubranych w moją koszulkę po dwóch miesiącach pobytu z drużyną. To fantastyczne. Jestem bardzo dumny. To jest życie, o którym zawsze marzyłem.

Jakiego Sneijdera ujrzymy w tym sezonie?
Grałem bardzo dobrze podczas pierwszych kilku tygodni poprzedniego sezonu i starałem się utrzymać formę przez cały rok. Na początku było perfekcyjnie, ale wtedy zmieniłem pozycję i czułem się bardzo dobrze. Myślę, że jestem silniejszy kiedy gram zaraz za napastnikami. Czuję się ważniejszy, kiedy tam gram.

Strzeliłeś kilka goli...
Jestem tutaj bardzo szczęśliwy i chcę wygrać wiele trofeów. W szczególności chcę grać tak dobrzej jak robiłem to przez kilka pierwszych tygodni i w ostatnich miesiącach zeszłego sezonu.

Czy celem na ten rok jest wygranie dziesiątego Pucharu Mistrzów dla klubu?
Tak, chcę wygrać Ligę Mistrzów. Gram dla silnej drużyny, najlepszej na świecie, i mamy szansę wygrać.

Van Nistelrooy, Robben, Drenthe, Sneijder... Holendrzy tworzą siłę tej drużyny. Czy bycie razem pomaga w przystosowaniu się do drużyny?
Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi, ponieważ możemy rozmawiać w naszym języku, ale także musimy uczyć się hiszpańskiego. Spędzamy każdy dzień razem i z resztą drużyny. Wszyscy jesteśmy bardzo blisko.

Jedność jest kluczem do sukcesu drużyny...
Mamy tę samą drużynę co w zeszłym roku i jesteśmy bardzo mocni. Wygraliśmy tym składem ligę i dlatego wierzę, że możemy to powtórzyć w tym roku. Jednym z naszych celów jest grać jeszcze lepiej niż w poprzednim sezonie.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.