Cadete B triumfatorem Torneo Miguel Malbo

Kolejny sukces młodzików Realu Madryt

Drużyna Cadete B ze szkółki Realu Madryt wygrała drugą edycję Torneo Miguel Malbo, w finale pokonując w serii rzutów karnych Atlético Madryt. Na przerwę Blancos schodzili z dwubramkowym prowadzeniem, dzięki trafieniom Jesé i Derika, jednak remontada rywali w drugiej odsłonie doprowadziła do remisu i o triumfie w turnieju decydował konkurs jedenastek, w którym lepsi okazali się Królewscy (4:3). Emocjonująca impreza odbyła się w zeszły weekend, a o puchar rywalizowały cztery madryckie kluby – Real Madryt, Atlético Madryt, Rayo Vallecano i Getafe.

Mimo niskich temperatur, finałowy pojedynek od pierwszych minut był porywającym widowiskiem. Już w 7. minucie główką groźnie uderzał Ángel, kwadrans później Castańo był bliski trafienia do siatki po rzucie wolnym. Otwierające wynik trafienie padło w 24. minucie, kiedy Jesé wykorzystał błąd portero przeciwników. Po kilku minutach jego wyczyn powtórzył Derik, zdobywając bramkę głową.

Obraz gry zmienił się diametralnie w drugiej odsłonie – inicjatywa była po stronie Atlético, które prezentowało się bezsprzecznie lepiej. Trzy minuty po powrocie na murawę, kontaktowe trafienie zaliczył Glory. Rojiblancos wyraźnie dominowali, stwarzając sobie klarowne okazje do wyrównania. Jedną z nich wykorzystał w 68. minucie Muhsin, strzelając z dystansu. Od tego momentu defensywa Królewskich dodatkowo się zmobilizowała, licząc na rozstrzygnięcie w konkursie rzutów karnych.

Lepszymi egzekutorami jedenastek byli canteranos, zwyciężyli 4:3 i to w ich ręce trafił puchar Torneo Miguel Malbo.

Real Madryt: Parra, Muhsin, Javi, Derik, Unai, Eloy, Jesé (Bravo, min. 49.), Samaniego (Taboada, min. 61.), Moreno (Samuel, min. 61.), Castańo (Ian, min. 54.) i Ángel.
Atlético Madryt: Vilches, Prior, Pablo, Abel, Quique, Rodnilson (Carlos, min. 66.), Alex, Pablo González (Gualda, min. 55.), Glory, Cesar i Juanjo.