Menu
Rauer / Diario Marca

Roig: Real Madryt pytał o Cáceresa

Prezes Villarrealu potwierdza zainteresowanie ze strony Królewskich

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Prezes Villarreal CF, Fernando Roig, potwierdził, że Królewscy złożyli wstępną ofertę za urugwajskiego obrońcę, Martína Cáceresa. "Real Madryt chce go pozyskać. Tak samo, jak inne europejskie kluby", powiedział. Prezes Submarinos Amarillos wyznał również, że Arsenal, Juventus czy Chelsea są "w ciągłym kontakcie", ale "głównym celem Villarrealu jest, aby ten zawodnik grał w przyszłym sezonie w naszym zespole. Jednak poczekajmy najpierw do zakończenia obecnych rozgrywek, ponieważ dopiero wtedy się przekonamy, co się stanie".

Roig przyznał jednocześnie, że jego intencją nie jest "zatrzymywanie rozwoju kariery żadnego zawodnika, dlatego, jeśli sam piłkarz będzie chciał odejść, a warunki transferu nas usatysfakcjonują, to nie będziemy mieć nic przeciwko". Klauzula odstępnego w kontrakcie urugwajskiego obrońcy oscyluje w granicach 20 milionów euro, ale jeśli dołączyć do tego poważne zainteresowanie ze strony Villarrealu osobą Rubéna de la Reda, cena ta może ulec wyraźnej zmianie. Dlatego Real Madryt może pozyskać Cáceresa za o wiele mniejsze pieniądze, jeśli zgodzi się do całej tej operacji włączyć obecnego zawodnika Getafe.

Inwestycja w przyszłość
José Martín Cáceres (urodzony w Montevideo w 1987 roku) jest jednym z najbardziej obiecujących środkowych obrońców z Ameryki Południowej. Jeszcze rok temu bronił barw urugwajskiego Defensor Sporting, ale jego świetne występy na Mundialu U-20 sprawiły, że zainteresowały się nim władze Villarrealu. W obecnym sezonie Cáceres znajduje się na wypożyczeniu w Recreativo, gdzie stał się niezastąpionym obrońcą zespołu. Martín potrafi się utrzymać przy piłce, jest silny, a jego największą zaletą jest gra głową. Świetnie sobie radzi w walce powietrznej zarówno pod swoją bramką, jak i w polu karnym rywala.

Gdyby Real Madryt zdecydował się na ten transfer, to bez wątpienia wzmocniłby swoją linię obronną młodym, obiecującym, szybkim, pewnym i wszechstronnym piłkarzem. Mimo to, że Cáceres jest stoperem, może grać również na lewej obronie lub jako defensywny pomocnik. Ponadto ma dopiero 21 lat, a już teraz jest postrzegany jako jeden z najbardziej utalentowanych młodych obrońców na świecie. Należy również dodać fakt, iż w dalszym ciągu nie wiadomo, czy Cannavaro będzie bronił w przyszłym sezonie barw Blancos.

Bernd Schuster, który już teraz twierdzi, że może liczyć na najlepszą obronę na świecie, mógłby stworzyć w przyszłym sezonie jedną z najmłodszych linii defensywnych w Europie. Pomijając Heinzego, tacy zawodnicy jak Sergio Ramos, Torres, Marcelo, Pepe czy Martín Cáceres (jeśli oczywiście dojdzie do transferu) są w takim wieku, w jakim wielu piłkarzy zaczyna się dopiero kształtować. W ciągu kilku najbliższych dni powinniśmy poznać kolejne szczegóły na temat negocjacji.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!