13 lutego władze Realu Madryt podały do wiadomości publicznej, że w wieku 58 lat zmarł z powodu długotrwałej choroby Ramon Moreno Grosso. Piłkarz ten debiutował w Realu w 1964 roku, doznał zaszczytu przejęcia koszulki z numerem 9 od wielkiego Alfredo Di Stefano. W ciągu pierwszych 2 sezonów był najlepszym strzelcem drużyny. Ogółem grał 12 sezonów dla Królewskich i w 473 meczach zdobył 96 goli. W reprezentacji Hiszpanii wystąpił 14 razy. Z Realem siedem razy był mistrzem kraju, trzy razy zdobył Puchar Króla a w 1966 roku zdobył Puchar Mistrzów. Po zakończeniu kariery (1976) Grosso pracował w Realu z młodzieżą. Minutą ciszy uczcili pamięć Grosso piłkarze przed towarzyskim meczem Hiszpania - Portugalia, gospodarze mieli na koszulkach czarne opaski.
Ramon Moreno Grosso nie żyje
13 lutego władze Realu Madryt podały do wiadomości publicznej, że...
REKLAMA
Czytaj kolejne newsy bez przeklikiwania
Jako Socio korzystasz z widoku Aktualności+, w którym kolejne artykuły wyświetlają się w całości, jeden pod drugim. Wystarczy przewijać.
- Aktualności+
- Bez reklam
- Priorytetowy support
Zobacz Aktualności+
od 12,50 zł /mies.przy płatności rocznej
Komentarze (3)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj sięSocio RealMadryt.pl
Zanim odpowiesz, sprawdź wcześniejsze komentarze
Jako Socio możesz przeglądać publiczną historię komentarzy użytkowników i lepiej wiedzieć, z kim oraz o czym dyskutujesz.