Menu
Blanco / realmadrid.com

Castilla - Lanzarote 2:1

Trzecie z rzędu zwycięstwo ekipy prowadzonej przez Mandíę...

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Duży sukces Castilli! Podopieczni trenera Juana Carlosa Mandii pokonali u siebie czołową drużynę grupy I Segunda División – UD Lanzarote 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobywali: Antonio Bueno ( 9. min.) i Juanmi Callejón (82. min.). Dla gości z – karnego – trafił Yeray Ortega (17. min.).

Mecz, który rozpoczął się w południe na stadionie im. Alfreda di Stéfano, od pierwszej minuty był bardzo zacięty, gdyż obie ekipy próbowały zyskać przewagę w środku pola. Już w 9. min. Castilla objęła prowadzenie. Dobrą akcję Joségo Callejóna wykorzystał świetnie Antonio Bueno. José Alberto pokonany. 1:0.

Taki obrót sprawy nie załamał gości trenowanych przez Paco Gutiérreza. Po kilku minutach od objęcia przez naszą drużynę prowadzenia, Gary Kagelmeicher sfaulował Aníbala Rodrígueza, a Yeray Ortega wykorzystał jedenastkę. 17. min. i – 1:1. Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej połowy. Ze strony Castilli dobre okazji mieli Juanmi i Bueno.

Na drugą połowę lepiej zmotywowani wyszli gracze Mandii, za wszelką cenę chcący pokonać gości z Lanzarote. Już w 49. minucie po doskonałej, zespołowej akcji bardzo aktywny Bueno trafił w poprzeczkę. Kilka chwil później ten sam zawodnik świetnie obsłużył Miguela Nieto, lecz Alberto wyszedł z opresji obronną ręką. Kilka minut później Daniel Parejo i znów Bueno mogli wyprowadzić Castillę na prowadzenie.

Narzekający na uraz Nieto został zastąpiony w 73. min. przez Davida Vázqueza. Nie zmieniło to sytuacji na boisku. Castilla wciąż dominowała, uparcie dążąc do zwycięstwa. Złota bramka padła w 82. minucie. Juanmi Callejón otrzymał świetne podanie i nie dał szans Alberto. 2:1.

Real Madryt Castilla, dominując przez całą drugą połowę, odniósł zasłużone zwycięstwo nad Unión Deportiva Lanzarote. Było to trzecie kolejne zwycięstwo podopiecznych Mandii. Nasza drużyna z końcowych rejonów tabeli przesunęła się ku jej środkowi. Oby tak dalej.

W następnej, 15. kolejce (2.12) nasza drużyna zagra na wyjeździe z Fuerteventurą.

Castilla: Felipe – Velayos, Antón, Sergio, Gary, D. Mateos, Nieto (73. Vázquez), Parejo, José Callejón, Bueno, Juanmi Callejón (85. Modrego). Trener: Mandía.

Lanzarote: Alberto – Javi, Koke, Juanma, Dani Mayo, Pereira, Gómez, Brenes, Anibal, Nacho, Yeray. Trener: Paco Gutiérrez.

Bramki: (‘9), Juanmi Callejón (’82) – Yeray (’17 k.)

Sędzia: Asier Isturiz Latorre.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!