Menu
blanca princesa / RealMadryt.pl

Kamil Glik: Nie musimy patrzeć jak w piłkę grają Hiszpanie

Wywiad z Kamilem dla RealMadrid.pl

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Spotkanie Polska – Hiszpania w ramach eliminacji do Euro U-21 w 2009 roku zbliża się coraz większymi krokami, tymczasem polska kadra znajduje się już w Ciechocinku, gdzie przygotowuje się zarówno do starcia z Hiszpanami, jak i mającego miejsce cztery dni później meczu z Rosją. I właśnie prosto ze zgrupowania w Ciechocinku wywiadu naszemu serwisowi udzielił jedyny zawodnik Realu Madryt, który nie został powołany do kadry hiszpańskiej, lecz polskiej. Kamil Glik, specjalnie dla Was, analizuje zbliżające się spotkanie.

RealMadrid.pl: Już w piątek czeka Was niełatwy mecz przeciw Hiszpanom. Na co zwraca szczególną uwagę trener przygotowując Was do niego?
Kamil Glik: Na pewno Hiszpanie to bardzo dobry zespół, grają tam zawodnicy, którzy mają miejsce w podstawowych składach swoich drużyn, takich jak Real Madryt, Valencia, Getafe i wiele innych. Na pewno nie będziemy mogli zostawić im zbyt dużo miejsca, bo każdy z nich potrafi z piłką naprawdę dużo... Tak więc musimy wyjść na mecz bardzo skoncentrowani i wiarą w zwycięstwo. Myślę, że jeśli zagramy zdyscyplinowany i twardy futbol, to będziemy mogli pokusić się o bardzo korzystny wynik.

Fakt, że grasz w hiszpańskiej drużynie (i to nie byle jakiej, bo w końcu to Real Madryt) oraz fakt, że w praktyce zdążyłeś dowiedzieć się już o hiszpańskiej piłce naprawdę wiele, chyba ułatwi Ci troszkę grę w tym spotkaniu?
No tak, faktem jest, że na pewno jest to dla mnie wyjątkowe spotkanie, ponieważ mogę zagrać przeciwko reprezentacji kraju, w którym mieszkam i gram na codzień. Ale czy coś mi to ułatwi to może nie do końca, bo gram w drużynie Realu Madryt, a nie w reprezentacji Hiszpanii. Prawda, że znam niektórych chłopaków z tej reprezentacji, ale nie sądzę, żeby w jakiś sposób ułatwiło mi to grę przeciwko nim.

Opierając się zatem na tej wiedzy, którą niewątpliwie posiadasz – którego z zawodników uważasz, że Polacy powinni obawiać się najbardziej?
Myślę, że wiem jedynie trochę o co poniektórych piłkarzach, których widuję lub widywałem na codzień... Jeśli chodzi o całą drużynę, to widziałem tylko ich dwa mecze w transmisji telewizyjnej i uważam, że jest to bardzo silny zespół, z dobrymi piłkarzami, grającymi w dobrych klubach. Nie uważam jednak wcale, że musimy wyjść na boisko i patrzeć jak w piłkę grają Hiszpanie, bo myślę, że jeśli wyjdziemy na boisko skoncentrowani, zdyscyplinowani, z wiara i z chęcią zwycięstwa, to możemy odnieść bardzo korzystny wynik. Mimo wszystko z tyłu musimy szczególnie zwrócić uwagę na gracza Barcelony, Bojana Krkica.

Którego z zawodników Hiszpanii przeniósłbyś na to spotkanie do reprezentacji Polski?
Nie chciałbym myśleć w takich kategoriach, bo wcale nie uważam, że mamy gorszą drużynę. Mamy atut naszego boiska i kibiców, więc tak jak mówiłem nie sądzę, że jesteśmy gorsi od Hiszpanów. Tworzymy bardzo dobry zespół – na boisku jak i poza nim, tak więc nie potrzebowałbym nikogo z reprezentacji Hiszpanii.

A na czyją koszulkę najchętniej "zapolowałbyś" po zakończeniu meczu? Z kim chciałbyś się nią wymienić?
Hehe, na pewno nie myślę o takich rzeczach w trakcie meczu, na czyją koszulkę polować. Ale zapewne miło by było zamienić się koszulką z moimi znajomymi: Granero, Miguelem Torresem, Matą czy Adanem.

Ok, to na koniec mała zabawa w typowanie. Jaki wynik obstawiasz?
1:0, dla nas oczywiście.

W takim razie życzymy powodzenia i dziękuję za rozmowę.
Ja też dziękuję bardzo i pozdrawiam wszystkich fanów naszej reprezentacji i kibiców Realu Madryt.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!