REKLAMA
REKLAMA

Schuster szuka miejsca dla Gutiego

Hiszpan zająłby miejsce Drenthego i zagrałby u boku Sneijdera
REKLAMA
REKLAMA

Na trzy dni przed rozpoczęciem La Liga, kiedy to Real Madryt zmierzy się z Atlético, szkoleniowiec Królewskich, Bernd Schuster w dalszym ciągu nie wie, jaka jedenastka wybiegnie na murawę stadionu Santiago Bernabéu, aby powalczyć z podopiecznymi Javiera Aguirre. Pierwszym powodem są kontuzje, których doświadczyli zawodnicy, którzy do tej pory byli niekwestionowanymi piłkarzami pierwszego składu. Występy Casillasa, Pepe i Torresa w dalszym ciągu są niepewne. Drugim powodem jest pomysł, aby umieścić Gutiego w pierwszej jedenastce, ponieważ wychowanek klubu prezentował się podczas okresu przygotowawczego najlepiej ze wszystkich zawodników Blancos.

Schuster chce, aby madrycka czternastka towarzyszyła w środku pola Sneijderowi. Obaj zawodnicy mieliby zostać ustawieni przed Diarrą. Tym oto sposobem, Guti zająłby miejsce w składzie, które podczas rewanżu o Superpuchar Hiszpanii okupował Drenthe. Należy pamiętać, że młody Holender dopiero niedawno dołączył do Realu Madryt (tak samo, jak Sneijder), a w tym tygodniu udał się na zgrupowanie swojej reprezentacji U-21. Właśnie z tego powodu Bernd woli skorzystać w najbliższym spotkaniu z Gutiego, z którym mógł pracować przez cały tydzień. Tym samym Royston wylądowałby na ławce rezerwowych.

Oczywiście niemiecki szkoleniowiec jest na bieżąco informowany o postępach w leczeniu kontuzji. Jest również ciekaw, w jakim stanie wrócą kadrowicze ze zgrupowań swoich reprezentacji narodowych. Dopiero wtedy Schuster zabierze się za poważne ustalanie podstawowej jedenastki.

Wątpliwości w obronie
Trener Królewskich ma pewne wątpliwości co do linii obrony. Najbardziej przejmuje go pozycja lewego defensora. Miguel Torres jest kontuzjowany i prawdopodobnie nie zagra. Schuster może się zdecydować na skorzystanie z usług Gabriela Heinzego, który przeszedł do Realu Madryt na czas i będzie gotowy na sobotni pojedynek.

Pewniakami na środku boiska są za to Diarra i Sneijder. Robinho również nie musi się martwić o swoją pozycję. Brazylijczyk będzie mógł ze swobodą biegać po lewym skrzydle i włączać się do każdej akcji ofensywnej. Czwartym pomocnikiem byłby Guti, który razem z byłym zawodnikiem Ajaksu byłby odpowiedzialny za organizowanie gry i konstruowanie akcji. Parę napastników stworzą Raúl i Ruud van Nistelrooy.

Jednak dopóki do stolicy Hiszpanii nie wrócą wszyscy reprezentanci, Schuster nie może się zabrać za poważne przygotowania swojej drużyny do spotkania z Atlético. W identycznej sytuacji jest Javier Aguirre.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (129)

REKLAMA