REKLAMA
REKLAMA

1/16 finału MŚ: Kanada gra dalej po bramce w doliczonym czasie [SKRÓT]

Na inaugurację drugiej rundy mundialu zagrały ze sobą Republika Południowej Afryki i Kanada. Obie drużyny stworzyły bardzo przeciętne widowisko, które zakończyło się golem Eustáquio w doliczonym czasie gry.

REKLAMA
REKLAMA
1/16 finału MŚ: Kanada gra dalej po bramce w doliczonym czasie [SKRÓT]
Radość piłkarzy Kanady. (fot. Getty Images)

W Los Angeles rozegrano pierwszy mecz w ramach 1/16 finału. Było to bardzo przeciętne spotkanie między RPA i Kanadą. Obie drużyny bały się zaryzykować i kibice mogli się wynudzić. Wszystko rozstrzygnęło trafienie Eustáquio w doliczonym czasie. Jest to historyczny awans Kanady, która teraz będzie czekać na rywala. Będzie nim ktoś z pary Holandia – Maroko.

REKLAMA
REKLAMA

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Obie drużyny wyszły na boisko z zamiarem bardzo ostrożnej gry, przez co w kilku momentach na trybunach pojawiły się pomruki niezadowolenia. Trudno się dziwić, bo tempo gry było powolne i akcja rzadko przenosiła się w pole karne po jednej czy po drugiej stronie. Dopiero w ostatnich minutach do ataku ruszyła Kanada i była blisko objęcia prowadzenia, ale mimo dużego zamieszania piłka ostatecznie nie wpadła do siatki.

Po zmianie stron aż tak wiele się nie zmieniło. Dalej był to mecz pozbawiony dynamiki. Republika Południowej Afryki dłużej się utrzymywała przy piłce, ale nie oddawała celnych strzałów. Kanada czekała na kontrataki i była znacznie bliżej gola, chociaż tych sytuacji było jak na lekarstwo. Jesse Marsch jako pierwszy wykorzystał wszystkie zmiany, starając się zmienić obraz gry. Trener RPA dłużej zwlekał z roszadami w składzie i wydawało się, że do rozstrzygnięcia potrzebna będzie dogrywka. Jednak w doliczonym czasie Eustáquio obudził wszystkich, trafiając do siatki z dystansu. RPA nie zdołało odpowiedzieć i to gospodarze zagrają dalej.


Republika Południowej Afryki – Kanada 0:1 (0:0)

0:1 Eustáquio 92’


Republika Południowej Afryki: Williams; Modiba, Mbokazi, Okon, Mudau; Mokoena, Sithole; Appollis, Mofokeng (Mbatha 46’), Maseko (Moremi 86’); Makgopa (Rayners 86’).

REKLAMA
REKLAMA

Kanada: Crépeau; Johnston, Bambito (De Fougerolles 59’), Cornelius, Laryea; Buchanan (Davies 75’), Saliba (Sigur 59’), Eustáquio, Millar (Shaffelburg 70’); J. David, Oluwaseyi (P. David 70’).


Wyjściowy skład dostarczony przez Superscore


Drabinka turnieju zapewniona przez Sofascore

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

REKLAMA