Advertisement
Menu

7. kolejka: Barça wygrywa w Pradze, Real na trzecim miejscu

Zakończyła się 7. kolejka fazy ligowej Champions League. Atlético zremisowało na wyjeździe z Galatasarayem 1:1, Liverpool ograł Marsylię 3:0, Bayern pokonał Royale Union 2:0, a Barcelona poradziła sobie na wyjeździe ze Slavią Praga (4:2).

Foto: 7. kolejka: Barça wygrywa w Pradze, Real na trzecim miejscu
Fermin López i Hansi Flick. (fot. Getty Images)

W pierwszych dwóch dzisiejszych meczach były niespodzianki. Atlético nie znalazło sposobu na Galatasaray i zremisowało 1:1, a Eintracht przegrał w Baku 2:3. Kibiców Realu Madryt ze względu na sytuację w tabeli mogły interesować jeszcze przede wszystkim wyniki Bayernu Monachium i Liverpoolu. Jedni i drudzy wygrali odpowiednio 2:0 z Royale Union i 3:0 z Marsylią, ale tylko Bawarczycy zdołali wyprzedzić Królewskich w tabeli. Ta sztuka nie udała się za to Atalancie, która przegrała u siebie z Athletikiem 2:3 i spadła na trzynastą lokatę.

Do zakończenia fazy ligowej w ósemce przybliżyły się za to Newcastle (3:0 z PSV), Chelsea (1:0 z Pafos) i Barcelona (4:2 ze Slavią). W meczu tych ostatnich Robert Lewandowski strzelił dwa gole, w tym jednego… do własnej bramki. Ostatecznie mimo problemów drużyna Hansiego Flicka znalazła się na dziewiątym miejscu i wysoka wygrana u siebie z Kopenhagą zagwarantuje jej udział w ósemce. Po tej kolejce aż osiem drużyn (miejsca 6–13) ma po 13 punktów. Kluczowy może więc okazać się bilans bramek. 

Przypominamy, że pierwsza ósemka po fazie ligowej awansuje bezpośrednio do 1/8 finału. Drużyny z miejsc 9–24 grają w dodatkowej fazie o udział w 1/8 finału.

WSZYSTKIE MECZE LIGI MISTRZÓW MOŻNA OGLĄDAĆ W SERWISIE CANAL+.
[współpraca]

DZISIEJSZE MECZE LIGI MISTRZÓW
Galatasaray 1:1 Atlético Madryt
Qarabağ 3:2 Eintracht Frankfurt
Slavia Praga 2:4 FC Barcelona
Olympique Marsylia 0:3 Liverpool
Juventus 2:0 Benfica
Newcastle 3:0 PSV
Bayern Monachium 2:0 Royale Union
Atalanta 2:3 Athletic Club
Chelsea 1:0 Pafos


Pobierz aplikację Superscore i zanurz się w statystykach Królewskich. [współpraca]

WCZORAJSZE MECZE LIGI MISTRZÓW
Kajrat Ałmaty 1:4 Club Brugge
Bodø/Glimt 3:1 Manchester City
Real Madryt 6:1 AS Monaco
Inter Mediolan 1:3 Arsenal
Tottenham 2:0 Borussia Dortmund
Sporting 2:1 PSG
Olympiakos 2:0 Bayer Leverkusen
Villarreal 1:2 Ajax
Kopenhaga 1:1 Napoli

Wszystkie spotkania ostatniej kolejki rozpoczną się o tej samej porze – 28 stycznia (środa) o 21:00.

MECZE 8. KOLEJKI FAZY LIGOWEJ
Środa, 28 stycznia

21:00 Ajax vs Olympiakos
21:00 Arsenal vs Kajrat Ałmaty
21:00 Athletic Club vs Sporting
21:00 Atlético Madryt vs Bodø/Glimt
21:00 FC Barcelona vs Kopenhaga
21:00 Bayer Leverkusen vs Villarreal
21:00 Benfica vs Real Madryt
21:00 Borussia Dortmund vs Inter Mediolan
21:00 Club Brugge vs Marsylia
21:00 Eintracht Frankfurt vs Tottenham
21:00 Liverpool vs Qarabağ
21:00 Manchester City vs Galatasaray
21:00 AS Monaco vs Juventus
21:00 Napoli vs Chelsea
21:00 Pafos vs Slavia Praga
21:00 PSG vs Newcastle
21:00 PSV vs Bayern Monachium
21:00 Royale Union vs Atalanta

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!