REKLAMA
REKLAMA

Maroko w finale Pucharu Narodów Afryki [VIDEO]

Pomocnik Realu Madryt tym razem nie wpisał się na listę strzelców, ale jego koledzy pokonali Nigerię w rzutach karnych.
REKLAMA
REKLAMA
Maroko w finale Pucharu Narodów Afryki [VIDEO]
Brahim Díaz. (fot. Getty Images)

Wiedząc, że Senegal pokonał Egipt i jest już pierwszym finalistą Pucharu Narodów Afryki 2025, Nigeria oraz Maroko mierzyły się w drugim półfinale, chcąc dostąpić zaszczytu walki o złoto z Lwami Terangi. Od pierwszej minuty w składzie gospodarzy turnieju mogliśmy oglądać Brahima Díaza. 

REKLAMA
REKLAMA

W 9. minucie Brahim zszedł w polu karnym na lewą nogę i był bliski spektakularnego gola, ale piłka przeleciała minimalnie obok lewego słupka. Była to jedna z niewielu okazji Lwów Atlasu. Do przerwy nie było goli. Podobnie, jak i po drugiej połowie, w której Brahim zniknął z radarów i rzadziej napędzał ataki gospodarzy. Zawodnik Realu opuścił murawę w drugiej połowie dogrywki, która nie przyniosła rozstrzygnięcia.

W rzutach karnych lepsi okazali się Marokańczycy: decydującą jedenastkę wykonał Youssef En-Nesyri,a wcześniej dwa uderzenia wybronił Bounou. W niedzielę Lwy Atlasu zagrają w finale z Senegalem. Początek meczu o 20:00. Polska transmisja na płatnej platformie Megogo. Dzień wcześniej w spotkaniu o brąz zmierzą się Egipt i Nigeria.

Nigeria 0:0 Maroko (0:0), karne 2:4

KARNE: 1:0 El Aynaoui, 1:1 Onuachu, 2:1 Ben Seghir, 2:2 Dele-Bashiru, 3:2 Hakimi, 4:2 En-Nesyri

Nigeria: Nwabali; Obsayi-Samuel, Ajayi, Bassey, Onyemaechi; Onyeka (120' Chukwueze), Onyedika (83; Simon), Iwobi; Lookman, Osimhen (118' Onuachu), Adams (98' Dele-Bashiru)

Maroko: Bounou; Hakimi, Aguerd, Masina, Mazraoui; El Khannous (84' Igamane), El Aynaoui, Saibari (118' Ben Seghir); Brahim (108' Ilias), Ez Abde (103' En-Nesyri); El Kaabi (84' Targhalline)

REKLAMA
REKLAMA


Pobierz aplikację Superscore i zanurz się w statystykach Królewskich. [współpraca]

 

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

REKLAMA