REKLAMA
REKLAMA

Oficjalnie: Endrick nie zagra z Monaco

Trener Lyonu potwierdził, że gracz Królewskich w ten weekend jeszcze nie zadebiutuje na wypożyczeniu w nowym zespole. Ta szansa nadejdzie dopiero w następnym tygodniu.
REKLAMA
REKLAMA
Oficjalnie: Endrick nie zagra z Monaco
Zdjęcie z treningu Lyonu. (fot. Instagram)

Trener Paulo Fonseca pojawił się na konferencji prasowej przed sobotnim meczem ligowym między Monaco a Olympique'em Lyon. Portugalczyk potwierdził, że Endrick nie znajdzie się na to spotkanie. Chociaż niektóre media cytują wypowiedzi szkoleniowca o braku przygotowania Brazylijczyka na pełne 90 minut, to faktycznym powodem nieobecności są kwestie formalne.

The Athletic jako pierwszy informował już w grudniu, że Endrick nie będzie mógł wystąpić w meczu z Monaco 3 stycznia, bo Lyon będzie potrzebować 4 dni, licząc od 1 stycznia, na domknięcie formalności związanych z rejestracją piłkarza. L’Équipe dodaje, że to efekt problemów finansowych klubu i specjalnego nadzoru ze strony organów kontroli finansowej, przez które rejestracja nowych umów i wydatków na piłkarzy poddawana jest dodatkowym kontrolom i obostrzeniom. Przez to oficjalny debiut Endricka przesunie się w czasie najpewniej na 11 stycznia i pucharowy mecz z Lille.

REKLAMA
REKLAMA

– Endrick zaczął trenować z nami w tym tygodniu i bardzo dobrze adaptuje się do zespołu. Cała grupa powitała go ciepło, on jest bardzo szczęśliwy, a my cieszymy się, że jest z nami. To zawodnik o innym profilu, którego właśnie potrzebowaliśmy. Jest bardzo utalentowany technicznie, bardzo szybki i doda do zespołu swoją indywidualną inicjatywę. Jest gotowy do gry w meczach i jest bardzo zmotywowany – przekazał trener Fonseca.

– To zawodnik rozkwitający przy wolnych przestrzeniach, więc gra w ataku będzie inna z nim na murawie. Ma inną charakterystykę od Martína Satriano. Może grać na środku ataku lub na prawym skrzydle, ale myślę, że przede wszystkim będę wykorzystywać go w roli napastnika. Fizycznie jest w dobrej formie, do przyjazdu ćwiczył w Madrycie. Może nie być gotowy na pełne 90 minut, bo za wiele nie grał, ale jest w dobrej dyspozycji i zaliczył już tutaj dobre treningi. Jest bardzo zmotywowany – dodał trener Lyonu.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

REKLAMA