Menu
/ RealMadryt.pl

Manifest w sprawie kontynuacji Fabio Capello

Chcesz, aby Włoch pozostał trenerem Realu? Podpisz się!

Kilka dni temu dotarła do nas prośba ze strony hiszpańskich kibiców Realu Madryt, abyśmy w imieniu polskich kibiców klubu wspomogli akcję, która zainicjowana została 20 czerwca, dokładnie trzy dni po tym, gdy Real po raz 30. w historii sięgnął po ligowe trofeum. Celem akcji jest zebranie jak największej ilości podpisów pod manifestem wystosowanym do prezydenta Ramona Calderona. Głównym zaś celem manifestu jest to, by zmiana na stanowisku trenera Realu Madryt, która wydaje się już z góry przesądzona, została jeszcze raz gruntownie przemyślana oraz – unikniona.

Oto e-mail, którego dostaliśmy:

„Przyjacielu i kibicu Realu Madryt: Przygotowaliśmy ten manifest, ponieważ nie możemy zgodzić się na zwolnienie trenera Realu Madryt, Fabio Capello.

*****

Manifest w sprawie kontynuacji Fabio Capello na stanowisku pierwszego trenera klubu Real Madrid CF

Do: Don Ramona Calderona oraz każdej innej, zainteresowanej osoby

1. Kibice Realu Madryt, zgromadzeni wokół strony "Fans del Real Madrid" (www.fansdelmadrid.blogspot.com) oraz jej podobnym, chcą podziękować Panu Fabio Capello za zrealizowany trud pracy z pierwszym zespołem Realu Madryt.
Klub przełamał swoja niechlubna passę trwającą już lata, Madryt poruszył swoim zaangażowaniem, wiarą i niekończącym się poszukiwaniem zwycięstwa. Chcemy podkreślić naszą sympatię, respekt i docenienie zasług Pana Fabio Capello.

2. Jesteśmy zażenowani kampanią skierowana przeciwko Panu Capello od czasu jego przyjazdu do Hiszpanii. Jest ona niesprawiedliwa i oparta na osobistych przesłankach. I choć podaje się głównie powody czysto sportowe, to inni trenerzy preferujący ten sam styl gry i założenia taktyczne (przykład Quique Flores i jego zespół Valencia CF) są w tym samym czasie wychwalani przez środowisko piłkarskie.

3. Jesteśmy przeciwni wprowadzaniu ideologii w piłce nożnej. Jest to gra oparta na nieskończonej ilości rozwiązań i jakakolwiek taktyka wedle uznania może być słuszna.

4. Dodatkowo nie zgadzamy się z opinią, że Real Madryt grał na słabym poziomie taktycznym i że prezentowany styl jest obcy klubowi i jego szeroko rozumianym wartościom. Co więcej, obecna dyscyplina taktyczna oraz praca zespołowa jest tym, z czego nasz klub słynie i czym zawsze się wyróżnialiśmy. Najlepszym tego przykładem jest to, że w meczach z najbliższymi rywalami byliśmy lepsi oraz ustanowiliśmy nowy rekord klubowy w ilości punktów zdobytych na wyjeździe.

5. Prosimy pana Ramona Calderona, Prezydenta Realu Madryt, aby zakończył okres niepewności i chaosu w klubie raz na zawsze. Przypominamy, ze w Pańskiej kampanii wyborczej obiecał Pan, że będzie się opierał na zdaniu dyrektora technicznego, oraz że strategia klubu będzie oparta na długookresowych, konkretnych planach, nie zaś na szybkich decyzjach oraz karuzeli na pozycji trenera.

6. Nie chcemy, aby kibice Realu Madryt byli reprezentowani przez wąską grupę osób, która nie koniecznie ma rację. Akceptujemy ich zdanie, ale Real Madryt nie należy tylko do nich (byli działacze, dziennikarze, piłkarze), tylko do wszystkich “Socios‿. Obecny sukces klubu nie jest przypadkowy, a twórcy tego sukcesu powinni być docenieni.

7. Nie chcemy, aby na nasz klub miała znaczący wpływ prasa i dziennikarze. Chcemy, aby decyzje w nim zapadające były niezawisłe, oparte na własnych przemyśleniach z myślą o klubie i o jego kibicach. Prosimy także Real Madryt, aby bardziej opierał się przed atakami mediów i bardziej bronił własnych decyzji.

Z uwagi na powyższe punkty, prosimy Don Ramona Calderona o ponowne przemyślenie własnych decyzji, aby nie popełnić po raz kolejny historycznych błędów. Tym samym prosimy wszystkich kibiców Realu Madryt rozumiejących nasz manifest, aby podpisali się pod nim. Im więcej podpisów zbierzemy, tym większe będzie jego znaczenie. To wszystko dla dobra naszego klubu.

ˇHala Madrid!

*****

Jeżeli zgadzasz się z treścią powyższego manifestu, prosimy abyś pomógł nam w zebraniu głosów go popierających poprzez klikniecie na poniższego linka. Serdecznie dziękuję!"

Link do manifestu: http://www.gopetition.com/online/12876.html

Powyższą petycję podpisało do tej pory ponad 5200 zwolenników, cała akcja zaś wciąż nagłaśniana jest przez coraz to kolejne hiszpańskie media. Chcecie się przyłączyć? Złóżcie i Wy swój podpis!

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.