Diego Piñeiro po dziesięciu latach opuścił szkółkę Realu Madryt. Podpisał roczną umowę z Realem Murcia i dalej będzie miał okazję do rywalizacji na poziomie Primera Federación (trzecia liga). Brakuje mu na pewno regularności, ponieważ przez ostatnie dwa sezony wyraźnie przegrywał rywalizację o miejsce w składzie.
Urodzony w 2004 roku Piñeiro dołączył do szkółki Realu Madryt jako bardzo młody zawodnik. Stopniowo pokonywał szczeble w szkółce Królewskich i pierwszy raz głośniej zrobiło się o nim, kiedy rozegrał znakomity sezon w mistrzowskim Juvenilu A, którzy sięgnął po potrójną koronę pod wodzą Arbeloi.
Później jednak jego historia nie potoczyła się tak, jakby chciał tego Diego. Z jednej strony mógł liczyć na bardzo duży kontakt z pierwszym zespołem. Bardzo często trenował pod okiem Ancelottiego. Latał do Stanów Zjednoczonych na przedsezonowe tournée. Łącznie aż 17 razy otrzymywał powołanie do kadry meczowej, ale ostatecznie nigdy nie zadebiutował.
W Castilli natomiast grał bardzo mało. W sezonie 2023/24 ani razu nie pojawił się na murawie podczas oficjalnego meczu. W minionym sezonie nieznacznie się poprawił i pod wodzą Raúla zagrał w ośmiu spotkaniach. To jego cały dwuletni dorobek. Najbliższy sezon Piñeiro spędzi w Realu Murcia, gdzie powalczy o regularniejszą grę niż w Castilli.
Komentarze (2)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się