Advertisement
Menu
/ acb.com

Edy Tavares Najlepszym Obrońcą Ligi Endesa

Edy Tavares jest bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o nagrodę dla Najlepszego Obrońcy Ligi Endesa. Środkowy Realu Madryt wygrał wszystkie edycje od początku jej przyznawania.

Foto: Edy Tavares Najlepszym Obrońcą Ligi Endesa
Edy Tavares. (fot. Getty Images)

Liga Endesa od sezonu 2020/21 wręcza nagrodę dla Najlepszego Obrońcy rozgrywek. Na razie to wyróżnienie ma tylko jednego właściciela. Po raz piąty z rzędu powędrowało ono w ręce Edy’ego Tavaresa. Tym razem w głosowaniu wzięli udział: Carlos Suárez, Tomás Bellas, Víctor Claver i Anicet Lacodrava (aktywni i byli zawodnicy), Fran Fermoso, Sergio Scariolo i Lucio Angulo (jako przedstawiciele programu Overtime w telewizji Movistar Plus+), Juanma López Iturriaga, Pablo Lolaso, Toñin Llorente (prowadzący kanał Colgados del Aro by Endesa) oraz Roc Massaguer, twórca treści koszykarskich i komentator, znany jako Outconsumer. Swój głos miał również organizator tego głosowania, czyli portal Marca.com.

Głosy na Najlepszego Obrońcę Ligi Endesa
Jurorzy 3 2 1
Marca.com Edy Tavares Alberto Días Andrew Albicy
Carlos Suárez Alberto Díaz Edy Tavares Facundo Campazzo
Outconsumer Andrew Albicy Edy Tavares Melwin Pantzar
Colgados del Aro Tomáš Satoranský Jaime Pradilla Edy Tavares
Víctor Claver Kameron Taylor Edy Tavares Alberto Díaz
Anicet Lavodrama Alberto Díaz Edy Tavares Taylor/Forrest
Jorge Quiroga Edy Tavares Kameron Taylor Alberto Díaz
Overtime Edy Tavares Alberto Díaz Alberto Abalde
Tomás Bellas Edy Tavares Howard Sant-Roos Rafa Villar

Edy Tavares zdobył 21 z 27 możliwych punktów. Podobnie jak w poprzednim sezonie pozostałe miejsca na podium zajęli Alberto Díaz i Kameron Taylor. Środkowy Realu Madryt był wskazywany na pierwszej pozycji przez czterech na dziewięciu jurorów. W zestawieniu pojawiło się jeszcze dwóch graczy Królewskich z pojedynczymi głosami: Facundo Campazzo i Alberto Abalde.

Wyniki Głosowania
Miejsce Zawodnik Punkty Klub
1. Edy Tavares 21 Real Madryt
2. Alberto Díaz 12 Unicaja
3. Kameron Taylor 6 Unicaja
4. Andrew Albicy 4 Gran Canaria
5. Tomáš Satoranský 3 Barcelona
6. Howard Sant-Roos 2 UCAM Murcia
- Jaime Pradilla 2 Valencia
8. Rafa Villar 1 Lleida
- Facu Campazzo 1 Real Madryt
- Trent Forrest 1 Baskonia
- Alberto Abalde 1 Real Madryt
- Melwin Pantzar 1 Bilbao

Nagroda dla Najlepszego Obrońcy Ligi Endesa:

  • 2025: Edy Tavares
  • 2024: Edy Tavares
  • 2023: Edy Tavares
  • 2022: Edy Tavares
  • 2021: Edy Tavares

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!