Álvarez de Mon: Real Madryt nie będzie musiał płacić za Xabiego Alonso
Ramón Álvarez de Mon, socio Realu Madryt, youtuber, prawnik i współpracownik hiszpańskich mediów, przekazał swoje nowe informacje w sprawie zmiany na ławce trenerskiej Realu Madryt.

Xabi Alonso. (fot. Getty Images)
Álvarez de Mon podkreślił, że Carlo Ancelotti cały czas rozmawia z Brazylią i ta opcja jest dla niego bardzo aktywna.
Głównym tematem jego filmiku jest jednak przyjście Xabiego Alonso do Realu Madryt. Dziennikarz podkreśla, że według jego informacji, Królewscy nie będą musieli płacić Bayerowi Leverkusen za pozyskanie Baska. Inne źródła mówią o kwocie wykupu trenera wynoszącej od 8 do nawet 20 milionów euro, ale De Mon podkreśla, że zgodnie z jego wiedzą szkoleniowiec może odejść do darmo do Realu, Liverpoolu i Sociedadu, czyli swoich byłych drużyn z czasów kariery piłkarza. Co ważne, Hiszpan twierdzi, że nie ma informacji, by ten darmowy zapis obowiązywał także wobec Bayernu. Socio Królewskich podkreśla jednak, że jeśli Xabi obejmie Real Madryt, to klub nie będzie musiał płacić za niego Niemcom ani euro.
Poza tym De Mon poinformował, że klub już rozmawiał z Xabim Alonso o dacie przejęcia drużyny i Bask woli rozpocząć pracę od nowego sezonu. To znaczy, że wolałby wejść do zespołu już po Klubowym Mundialu. 43-latek preferuje przyjście do ekipy już z nowymi transferami i po odpoczynku, jaki zawodnicy dostaną po amerykańskim turnieju.
Jeśli ostatecznie sprawa rozwinie się właśnie w taki sposób, to drużynę na Klubowym Mundialu poprowadzi Santiago Solari, były piłkarz i trener Królewskich, a obecnie ich dyrektor ds. futbolu. Królewscy mają rozumieć nastawienie Baska w sprawie momentu wejścia do zespołu.
Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.
Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!
Komentarze