REKLAMA
REKLAMA

Courtois: W finale chcemy pokazać, jaką jesteśmy drużyną

Thibaut Courtois po meczu La Ligi z Getafe udzielił wywiadu Real Madrid TV. Przedstawiamy wypowiedzi zawodnika Realu Madryt z tej rozmowy na Coliseum.
REKLAMA
REKLAMA
Courtois: W finale chcemy pokazać, jaką jesteśmy drużyną
Thibaut Courtois w meczu z Getafe. (fot. Getty Images)

Jak oceniasz to ważne zwycięstwo w Getafe?
W pierwszej połowie oczywiście oni nie zrosili murawy i trawa była wolna, co trochę komplikuje rozgrywanie, ale próbowaliśmy znaleźć nasz rytm. Udało się znaleźć gola na 0:1, a oni zostawali trochę z tyłu. W przerwie rozmawialiśmy o znalezieniu drugiego gola. W drugiej połowie przy szybszym boisku oni próbowali podejść wyżej i wtedy trochę brakowało nam dobrych podań czy znalezienia wolnego gracza przy pressingu. Przez to było nam trudniej tworzyć zagrożenie. Przy tym dobrze broniliśmy i utrzymaliśmy zwycięstwo. To ważne, że wyjeżdżamy stąd z 3 punktami, bo Getafe to zawsze trudny teren. Wyjazd stąd z wygraną dodaje nam pewności siebie na to, co nadchodzi.

Jak ważna była solidność, dzięki której drużyna wygrała trzy ostatnie mecze ligowe z czystym kontem?
Bardzo ważna. Na końcu dzięki temu dzisiaj czy z Athletikiem wygrywasz minimalnym wynikiem. Dlatego czyste konto jest tak ważne. Cóż... Zawsze dobrze jest pokazać taką solidność defensywną i udaje nam się ją znajdować, gdy wszyscy są podłączeni i chcą dać z siebie 100% w obronie. Bez tego to nie jest możliwe i to robiliśmy w ostatnich meczach. Musimy pokazać to samo w sobotę w Pucharze.

REKLAMA
REKLAMA

Opowiedz o swoim meczu i szczególnie paradach w doliczonym czasie gry, które okazały się kluczowe dla tego zwycięstwa.
Tak... Na końcu w pierwszej połowie był jeden strzał zaraz na początku i poza tym trochę długich piłek, ale poza tym było spokojnie. Wiedziałem, że po wejściu Álvaro [Rodrígueza] w drugiej połowie zaczną szukać większej liczby wrzutek i pojawią się trudności. Była parada przy strzale piętą Milli, dotknąłem piłkę, szła do Juanmiego i rzuciłem się na nią, by nie strzelił gola, uciekła i szybko ją złapałem. Szczęśliwie nie wpadła. To samo w końcówce, trzeba być podłączonym i skoncentrowanym. Wiedziałem, że gramy w dziesiątkę, więc oni nacisną i trzeba to utrzymać. Cieszę się z tego i mam nadzieję, że powtórzę to w sobotę.

Co do soboty, to jeden z meczów sezonu, na który czeka całe madridismo. Ile nadziei i motywacji macie w drużynie? Jakie macie przesłanie dla kibiców?
Jesteśmy bardzo skoncentrowani i mamy duże nadzieje na ten finał. Oczywiście przegraliśmy w Lidze Mistrzów, a w La Lidze jesteśmy drudzy i próbujemy się poprawić, a finał Pucharu z Barceloną jest ważny dla całej drużyny i madridismo. Chcemy dać mu radość, chcemy walczyć, chcemy pokazać, jaką jesteśmy drużyną i chcemy dać fanom tą radość.

Po puchar, Thibaut. Dziękuję.
Dziękuję, Hala Madrid!

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

REKLAMA